Aron Blum i Przyjaciele na Scenie Staromiejskiej

23 czerwca 2017 r. na olsztyńskim Stary Mieście, pod nowym zadaszeniem Sceny Staromiejskiej, dał koncert gitarzysta basowy Aron Blum wraz z przyjaciółmi.

23 czerwca pogoda dopisywała i tak naprawdę nowe zadaszenie nie miało znaczenia dla koncertu.

Bohaterem wieczoru na świeżym powietrzu był olsztyński kompozytor i gitarzysta basowy Aron Blum.

Koncert rozpoczął się nie o 19-tej – jak zapowiedziała Agnieszka Prusik – ale po 20. Czas oczekiwania zbierającej się widowni, umilały próby dostrojenia całego sprzętu.

Z pewnością akustyka Sceny Staromiejskiej jest… specyficzna. Nie można dostroić nagłośnienia bez sporej dawki prób.

Na początek zagrało trio: gitara basowa Aron Blum, gitara solowa Krzysztof Zawistowski, perkusja Przemysław Knopik. Dla mnie trio zabrzmiało jazzowo – rockowo.

Po przekształceniu trio w kwartet, po wejściu na scenę Ani Grzelak, na olsztyńskim Starym Mieście zrobiło się jazzowo – popowo, ale i nastrojowo.

Utwory z repertuaru Amy Whinehouse w interpretacji Ani Grzelak i oprawie muzycznej jazzowego trio, zabrzmiały ze sceny iście topowo.

Gdy do olsztynian dołączył wirtuoz gitary Krzysztof Ścierański i wirtuoz wibrafonu Bernard Maseli, zrobiła się… uczta dla miłośników muzyki w wydaniu mistrzowskim.

I tylko żal, że jednak widownia nie była tak liczna, jak mogłaby być. Zawiodła reklama? Z pewnością nie była na mistrzowskim poziomie 😉

Do wpisu dołączam relację filmową. Ostrzegam, że jakość nagrania dźwiękowego jest niestety taka, na jaką pozwala mój sprzęt. Przesterowanie dźwięku wynika z braku profesjonalnego mikrofonu. Nadal proszę Was o wsparcie. Aron Blum i inni artyści, których występy będę miał okazję rejestrować tego Olsztyńskiego Lata Artystycznego, zasługują na lepsze uwiecznienie tych ulotnych chwil.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *