Kino — Bisquit. Bardzo klimatyczny kawałek

Dzisiaj odkryłem bardzo klimatyczny kawałek muzyczny zespołu Bisquit, który tak mnie wciągnął, że natychmiast musiałem się nim podzielić z Wami. Słuchajcie i… bujajcie się!

Dla tych, co z muzyką są na bieżą­co, moje odkrycie będzie sucharem.  Zespół Bisquit, który nagrał ten cud­ny kawałek ist­nieje od 2001 roku, ale pier­wszą płytę Inny smak nagrał w 2006 roku.

W 2014 roku Bisquit nagrał trze­cią płytę zaty­tułowaną Lil­ly, i to z niej pochodzi utwór, który skłonił mnie do przyjrzenia się bliżej tej grupie. Także z tej pły­ty pochodzi cov­er zespołu 2 plus 1 Wiel­ki mały człowiek, z którym Bisquit pojaw­ił się na radiowych lis­tach prze­bo­jów. Cov­er jest bard­zo dobry. Nowa, jaz­zowa aranżac­ja i inter­pre­tac­ja jest na tyle odkry­w­cza, że moż­na przy tym utworze wpaść w trans.  Pole­cam!

Jed­nak pier­wszym utworem, który zachę­cił mnie do posłucha­nia innych kom­pozy­cji tego zespołu, był utwór Kino. Oprócz muzy­ki i tek­stu przemówił także do mnie obraz… bard­zo refleksyjny. Bujanie się na parkiecie przy tym kawałku z pewnoś­cią nie męczy!

Zaprosiłeś mnie do kina bardzo dawno już i naprawdę chciałam tam z Tobą pójść. Znowu zrzucisz na brak czasu lub na pracy wir więc nie dziw się, że dziś do kina pójdę z nim. Jeśli możesz to nie pytaj, dlaczego właśnie z nim nie zapraszaj mnie już więcej, nie chcę żadnych kin. 

Fil­mu na który bard­zo chci­ałeś ze mną pójść już nie gra­ją i nie będą grali nigdy już. Miałeś zabrać na kolację przy blasku świec już kupiłam nową kieckę i buty też. Odech­ci­ało mi się czekać na buki­ety róż żad­nych gwiazdek nie chcę z nie­ba bo kłamiesz znów.

Dobrych chęci masz na plecach wypchany wór piekło nimi wyłożone mamy tu. Nie mam wcale żalu, o nic, nie myśl tak ja po prostu uwierzyłam, że się zmienisz sam. Przestań wreszcie się obrażać, przestań puszyć się jak paw byłeś źródłem inspiracji ostatnich lat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *