PiSowska Konstytucja – Ciekawostka Adama Sochy

6 grudnia, podczas debaty: czy Polsce jest potrzebna nowa Konstytucja? Adam Socha, który był moderatorem dyskusji, przedstawił zebranym… ciekawostkę:

Swego czasu mówiono o tym, że Prawo i Sprawiedliwość napisało projekt nowej Konstytucji, i natychmiast partia ta odcięła się od tego.  Ukryła ten dokument!

Ja go zdobyłem. Przeanalizowałem przed tym spotkaniem z obecną Konstytucją, i ku mojemu zdumieniu – myślałem, że to jakaś Konstytucja partii faszystowskiej – fama była, strach, że coś strasznego jest w tej Konstytucji.

Ona jest  po prostu przepisana z obecnej Konstytucji! Niewiele się różni. Może tylko by trochę taniej było. Zamiast 460 posłów, 360 posłów, i nie 100 senatorów tylko 30-stu!

Tak naprawdę to jest przepisana i to jest ten sam akt. Ja po cichu liczyłem, że coś rewolucyjnego ta Konstytucja wprowadza!

Adam Socha liczył na gest… rewolucyjny ze strony PiS-u?! Adamie, naprawdę liczyłeś, że PiSowska Konstytucja coś uszczknie z… partyjniactwa? Nie wierzę, że naprawdę wierzyłeś! Aż taki naiwny to nie jesteś. Na partyjniactwo tylko… rewolucja! Pozdrawiam 😉

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *