piątek, 19 kwietnia, 2024
Sport

Gang Rasmussena pokonał Sborną! Polki w półfinale Mistrzostw Świata!

Po pasjonującym meczu Polska pokonała Rosję 21:20 w meczu, którego stawką był awans do strefy medalowej Mistrzostw Świata w piłce ręcznej kobiet rozgrywanych w Danii.

Gang Rasmussena pokonał Sborną! Zespół skazywany przez znawców piłki ręcznej na sromotną porażkę udowodnił, że ma potencjał i moc, która może nasze reprezentantki doprowadzić do medalu w tych mistrzostwach, a także na Igrzyskach Olimpijskich w Rio. Polki pokonały Rosję, która w tym turnieju wygrała wszystkie dotychczasowe mecze, a było ich sześć.

Już po meczu z Węgierkami widać było, że nasze reprezentantki są fizycznie przygotowane do męczących zmagań bardzo dobrze. Węgierki pokonaliśmy wspaniałą defensywą i ta taktyka sprawdziła się także w meczu z Rosjankami. Dać Rosjankom strzelić w pierwszej połowie tylko 9 bramek to naprawdę rzadko spotykany sukces naszej reprezentacji.

W pierwszej połowie Anna Wysokińska zagrała na poziomie 50% skuteczności w obronie strzałów na naszą bramkę! W końcówce meczu naszej bramki broniła Weronika Gawlik i popisała się kapitalnymi interwencjami w decydujących momentach meczu.

No i Monika Kobylińska – ta siksa w naszej reprezentacji – strzela w samo okienko bramki na 20:20 i na kilkanaście sekund przed końcem meczu daje nam zwycięstwo pięknym strzałem na 21:20. Brawo Moniko!

Teraz na drodze do finału MŚ stają nam Holenderki. Głowa mówi, że… przegramy. Kto widział nasz mecz z nimi w fazie grupowej przegrany 31 : 20 – wie o czym myślę. Moje serce kibica krzyczy: wygramy! I nie jest to krzyk głupca… bezpodstawny.

Mecze z Węgrami i Rosją pokazały, że możemy pokonać każdego. Moim zdaniem to tylko kwestia… głowy. Jeżeli Kim Rasmussen podtrzyma wiarę dziewczyn w ich możliwości, i zmusi je do konsekwencji w obronie, to… zwycięstwo staje się realne.

Gang Rasmussena pokonał Sborną a teraz czeka na nasze wsparcie duchowe już jutro. Do przodu Polsko!

2 komentarze do “Gang Rasmussena pokonał Sborną! Polki w półfinale Mistrzostw Świata!