Gdzie dziewczęta i chłopcy z tamtych lat?

Już niedługo, 4 czerwca 2016  70-ty Jubileusz Zespołu Szkół nr 6 im. Macieja Rataja w Ełku. Dziesięć lat temu, wziąłem udział w nadzwyczaj udanym, 60-tym jubileuszu i tym razem, znów mam szczery zamiar przekroczyć progi szkoły, którą ukończyłem w 1978 roku udanym egzaminem maturalnym.

Nasza klasa na 60-leciu – Diamentowym Jubileuszu – była chyba najliczniej reprezentowana ze wszystkich roczników, które ukończyły Technikum Rachunkowości Rolnej. Tak jak słyszę, już niestety ząb czasu robi swoje i w tym roku, reprezentacja rocznika 1978 na jubileuszu, będzie znacznie skromniejsza.

Tym niemniej, zwracam się do Was – moich czytelników – może jest wśród Was ktoś, kto także się wybiera na ten jubileusz z Olsztyna lub okolic. Chętnie nawiążę kontakt z osobami, które chcą dowiedzieć się, gdzie dziewczęta z tamtych lat, i gdzie są chłopcy z tamtych lat? 😉

Diamentowy JubileuszProszę o kontakt, tu na blogu lub na moim profilu facebookowym. Oczywiście nie chodzi mi tylko o kontakty, do tych dziewczyn i chłopców z fotografii. Chętnie poznam starszych i młodszych absolwentów TRR lub ZS nr 6 im. Macieja Rataja w Ełku a żyjących aktualnie w sercu Warmii i Mazur.

Już dawno nie proponowałem Wam żadnej zabawy. Teraz nadarza się okazja. Postawię piwo lub na mój koszt obalimy coś mocniejszego z tym z Was, kto jako pierwszy wskaże mnie na fotografii ilustrującej wpis (nie tej obok). Oczywiście to zabawa dla absolwentów mojej szkoły średniej ale z innych roczników. Nagroda do realizacji podczas jubileuszu 😉

Gdzie są kwiaty z tamtych lat? Czas zatarł ślad. Każda z dziewcząt wzięła kwiat. Kto wie czy było tak. Gdzie dziewczęta z tamtych lat? Czas zatarł ślad. Za chłopcami poszły w świat. Kto wie czy było tak. Gdzie są chłopcy z tamtych lat? Czas zatarł ślad. Na żołnierski poszli szlak. Kto wie czy było tak. Gdzie żołnierzy naszych kwiat? Czas zatarł ślad. Tam gdzie w polu krzyża znak. Kto wie czy było tak. Gdzie mogiły z dawnych lat? Czas zatarł ślad. Tam gdzie kwiaty posiał wiatr. Kto wie czy było tak.

2 myśli na temat “Gdzie dziewczęta i chłopcy z tamtych lat?

 • 28 kwietnia 2016 o 11:11
  Permalink

  Stasiu, tak się składa, że ja jestem Twoją koleżanką z młodszej klasy i rozpoznaję Ciebie na tym zdjęciu. Jak się uda być na jubileuszu, to może porozmawiamy. Pozdrawiam serdecznie.

  Odpowiedz
  • 28 kwietnia 2016 o 19:02
   Permalink

   Dziękuję! To bomba!!! Nie spodziewałem się, że ktokolwiek się odezwie! Jakby co… to zamawiam jeden z tańców na balu! Tylko musisz mnie „zaczepić” bo ja nie kojarzę żadnej Joli z TRR… niestety 😉 Tym niemniej równie serdecznie POZDRAWIAM 🙂

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *