Kolejne zadanie Terytorialsów w ramach Anakondy — 18 zrealizowane!

Kolejne zadanie Terytorialsów w ramach ćwiczenia ANAKONDA-18 zrealizowane. Przy współpracy ze służbami ratowniczymi Terytorialsi udzielili pomocy 50 poszkodowanym.

Kole­jny etap manewrów wojskowych ANAKONDA-18, w którym wzięli udzi­ał warmińsko-mazurscy Tery­to­ri­al­si, odbył się na trud­no dostęp­nym tere­nie koło Węgorze­wa.

W czwartek, 15 listopa­da 2018 r., w zor­ga­ni­zowanej akcji poszuki­waw­c­zo-ratown­iczej, po symu­lowanej katas­trofie statku powi­etrznego typu CASA C-295, wzięło udzi­ał blisko 100 żołnierzy Obrony Tery­to­ri­al­nej z Warmii i Mazur.

Zdobywamy doświadczenia w terenie, który znamy jak własną kieszeń. Dzięki dobrej znajomości regionu, w którym przebywamy na co dzień, możemy szybciej dotrzeć do miejsca zdarzenia. To znaczenie ułatwia nam podjęcie działań

- pod­kreśla szer. Sabi­na z batal­ionu lekkiej piechoty w Olsz­tynie.

Wspólnie ze służbami ratowniczymi udało nam się udzielić pomocy 50 osobom poszkodowanym

– doda­je szer. Piotr z batal­ionu lekkiej piechoty w Morągu.

Akcja ratownicza w której mieliśmy możliwość uczestniczyć i testować nasze umiejętności jako żołnierze OT pokazała, jak ważnym elementem jest współpraca i organizacja na wszystkich szczeblach dowodzenia i realizacji zadań. Zaangażowanie i przejrzyste wytyczne spływające od dowództwa, klarowne komendy przełożonych i nabyte wcześniej umiejętności z zakresu SAREX/CSAR pozwoliły realizować sprawnie akcję pomimo bardzo dynamicznej sytuacji (…) w sytuacji uczestnictwa wielu służb, pośpiechu i huku generowanego przez pracujące śmigłowce niezwykle trudno jest zachować porządek i sprawne wykonanie zadań. Nam wszystkim się to udało

- doda­je szer. Paweł z batal­ionu lekkiej piechoty z Braniewa.

Moni­ka Jabłońs­ka-Bud­er — Rzecznik Pra­sowy 4 Warmińsko-Mazurs­ka Bry­ga­da Obrony Tery­to­ri­al­nej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *