Kulisy walki przeciwników budowy spalarni śmieci w Olsztynie

Jeżeli spalarnia śmieci nie powstanie w Olsztynie, i olsztyński MPEC nie przejdzie w prywatne ręce, to będzie w dużej mierze zasługą społeczników, którzy kosztem swojego czasu i wyrzeczeń, trzymają rękę na pulsie wydarzeń, w tym temacie.

Jak reagują radni – wybrani przez olsztynian przedstawiciele, którzy interes mieszkańców powinny mieć przede wszystkim na uwadze –  na takie pikiety, możecie zaobserwować na załączonym filmie.

Pikietujący rozdawali przechodniom i olsztyńskim radnym, zdążającym na sesję, ulotki informujące o co walczą. W skrócie ujmując:

NIE dla spalarni śmieci w Olsztynie i STOP prywatyzacji majątku komunalnego.

Tym razem zakończenie pikiety było… pozytywne. Pikietujący uzyskali to, o co walczyli. Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz wycofał z porządku obrad sesji Rady Miasta, projekt kontrowersyjnej uchwały.

Sprawa dotyczy realizacji przez Gminę Olsztyn zadania własnego, z zakresu zagospodarowania odpadów komunalnych, poprzez spółkę komunalną MPEC.

Mały sukces społeczników. Jacek Pachucki zapewnia, że dalej będzie dążyć… ku Prawdzie!

Kulisy walki społeczników o interes mieszkańców Olsztyna, możecie obejrzeć na załączonym filmie. Jacek Pachucki – spiritus movens – pikiety i całego sprzeciwu, podsumował postawę tych olsztyńskich radnych, co nie chcieli zapoznać się z postulatami pikietujących ostrzeżeniem, że za 2 lata znów mamy wybory. Warto pamiętać – jak w praktyce – radni realizują swoje obietnice wyborcze.

 

CO ZROBIĆ Z "SZUBIENICAMI"?
5 votes · 5 answers

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *