Pamiętaj! Lech będzie prezydentem, ja premierem!

25 stycznia 2018 roku, podczas spotkania z autorem książki Konstytucja starsza niż myśliszZbigniewem Bujakiem — każdy, kto przybył do olsztyńskiej Książnicy Polskiej, mógł pytać autora o… wszystko. Jan Rosłan pytał o legitymację Solidarności. Wojciech Kozioł o Gazetę Wyborczą. Andrzej AdamowiczEcho Purdy — zapytał się o… przyszłość.

Andrzej Adamow­icz:

Co z pańskiego doświadczenia wróży pan? Z tej znajomości psychologii prezesa Kaczyńskiego: do czego my w ciągu roku, dwóch, góra trzech dojdziemy?

Zbig­niew Bujak:

Taka najprost­sza odpowiedź… Jarosław Kaczyńs­ki nada nam kon­sty­tucję. W mojej oce­nie nic nie wskazu­je na to, żeby w dąże­niu do tego celu, mogło mu coś przeszkodz­ić.

Kaczyńs­ki chce być zbaw­cą Nar­o­du na emery­turze. Takim zbaw­cą Nar­o­du sta­je się w najlep­szy sposób, nada­jąc Kon­sty­tucję.

Później były dywagacje Zbigniewa Bujaka o aktualnie obowiązującej Konstytucji RP, o konstytucji Królestwa Polskiego i o… charakterze Jarosława Kaczyńskiego. Chcesz wiedzieć, do kogo Jarosław Kaczyński powiedział, jeszcze w czasach nauki w liceum ogólnokształcącym: Pamiętaj! Lech będzie prezydentem, ja premierem, a ty wtedy będziesz więźniem politycznym!? Obejrzyj film!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *