Nadzwyczajna kasta olsztyńskich sędziów

Dzisiaj znów usłyszałem z ust sędzi Naczelnego Sądu Administracyjnego Ireny Kamińskiej, że sędziowie to nadzwyczajna kasta!

 

 

Od czterech lat, za sprawą przestępców w mundurach z KWP w Olsztynie, w sądzie bywam obowiązkowo dosyć regularnie. Dodatkowo pojawiam się w sądzie… na zamówienie społeczne.

Na tyle często pojawiam się w olsztyńskich sądach, że jestem już rozpoznawany przez ochronę i szatniarzy.

Także niektórzy sędziowie nie zadają już mi pytania: kim pan jest? gdy chcę uczestniczyć w rozprawie jako publiczność lub jako dziennikarz.

Przypominam, że gdy po raz pierwszy sędzia zadał mi takie pytanie, ja odpowiedziałem, że jestem: obywatelem RP! I to wystarczyło! Mogłem pozostać na rozprawie.

Te moje 4-letnie doświadczenie w obcowaniu z olsztyńską Temidą i twierdzenie sędzi NSA Ireny Kamińskiej, skłoniły mnie do utworzenia listy rankingowej, którą nazwałem: Nadzwyczajna kasta olsztyńskich sędziów.

W olsztyńskim Sądzie Rejonowym jest ponad 60 sędziów. W Sądzie Okręgowym – drugie tyle.

Pracę kilkunastu z tej ponad setki sędziów już odczułem na własnej skórze, dlatego z czystym sumieniem mogę nominować pierwszych 5 olsztyńskich sędziów do tego rankingu.

SSR Grażyna Giżewska Rozmus za nieznajomość języka polskiego i kodeksu postępowania cywilnego;
SSO Olga Rybus za reaktywowanie Urzędu z ul. Mysiej i karanie za kontekst publikacji;
SSR Joanna Urlińska za przyznanie funkcjonariuszowi policji prawa do kłamstwa i pomawiania podwładnego;
SSR Anna Szczepańska za obrażanie podsądnego i wcielanie się we wróżkę;
SSR Beata Kalińska za oryginalne pojmowanie interesu społecznego i utrudnianie pracy dziennikarzowi;

Lista jest otwarta. Czekam na poważne propozycje. Każdy z Was może zgłościć swojego kandydata w komentarzu pod wpisem.

Kandydatura musi być poparta krótkim lub długim uzasadnieniem. Nie dopiszę kandydata do listy rankingowej, który będzie zgłoszony anonimowo.

Czytelników proszę o wzięcie udziału w poniższej ankiecie i o komentarze. Tylko z góry uprzedzam, bez wulgaryzmów i epitetów.

Chętnie poznałbym także pozytywne opinie o olsztyńskiej nadzwyczajnej kaście – jeżeli takie są.

 

[yop_poll id=”16″]

 

 

32 myśli na temat “Nadzwyczajna kasta olsztyńskich sędziów

 • 22 maja 2019 o 09:16
  Permalink

  SSO Wojciech Wacław wydał absurdalne postanowienie, złożone częściowo z przypadkowych treści i znaków: „ooeejj odszkodowawczej iwa ise i ite,m ,a zspertyzami” – pisownia oryginalna. Na dole tego absurdu jest oficjalna pieczątka sądowa!

  Pozostała treść wygląda jakby była pisana na zamówienie strony pozwanej i w 100% zgodna z jej interesami, a nawet wybiegająca przed nie.
  Nie polecam tego sędziego. A w zasadzie to przed nim przestrzegam.

  Jego wyczyny są także ocenione na stronie daj w łapę

  Odpowiedz
  • 22 maja 2019 o 15:39
   Permalink

   Dziękuję! Zadziałało „kopiuj – wklej”… metoda kastowych leniuchów 😉

   Odpowiedz
 • 18 maja 2019 o 10:43
  Permalink

  Zgłaszam Beatę Kalińską, jako najgorszą sędzinę, jaką miałam okazję obserwować w pracy. Sprawy prowadzi tendencyjnie i uważa się za osobę o wiedzy i doświadczeniu ponad wszystkich biegłych.

  Brak jej kultury osobistej i poszanowania tak dla ludzi, jak i prawdy.
  Jest natomiast doskonałym sługą systemowym, ogłaszającym wyroki uprzednio wydane w pokoju prezesa.

  Zyskała ona tytuł „Sędziowie nie nadający się do wykonywania zawodu” w Rankingu sędziów:

  Odpowiedz
  • 18 maja 2019 o 11:10
   Permalink

   Dziękuję! Beatę Kalińską umieściłem w pierwszej piątce olsztyńskiej nadzwyczajnej kasty, nie wiedząc, że inni już ją… docenili 😉 Gratulacje!

   Odpowiedz
 • 27 kwietnia 2018 o 08:32
  Permalink

  Kolejna nominacja na sędziego o „boskich korzeniach” ( z Ostródy ) czyli SSR Justyna Smolińska z I Wydziału Cywilnego SR w Olsztynie, a za co ?

  Otóż za to by pokazać swą moc sprawczą i demonstrując władzę i siłę państwa, wobec obywatela nakazać doprowadzenie uczestnika w postępowaniu cywilnym za pośrednictwem policji z KMP Olsztyn. Jak mi jest wiadomym wg art 136 par 2 kpc z treści (…) chyba że nowy adres jest sądowi znany.” I jest znany gdyż w kwietniu na adres który niby to nie był SSR Justynie Smolińskiej znany otrzymuje z I Wydziału Cywilnego Sadu Rejonowego w Olsztynie korespondencję w innej sprawie. Nakaz został wydany 10 kwietnia na dzień doprowadzenia wyznaczony 26 kwietnia g. 14:00.

  Co wazne SSR Justyna Smolińska wydała nakaz doprowadzenia uczestnika na ul. AAA zaś policja przybyła na ul. BBB, pod którym to uczestnik od lat przebywa i sąd olsztyński, jak i prokuratury olsztyńskie i olsztyńska policja ów adres znają i zeń korzystają. Zatem co tu dodać, że w sprawach cywilnych już „totalitarne” państwo policją grozi obywatelowi, a nawet ma prawo „dożywotnio” na 30 dni aresztować – art 916 kpc i jakże „kontrowersyjny” zapis art 917 kpc zdanie ostatnie.

  Odpowiedz
  • 27 kwietnia 2018 o 16:03
   Permalink

   Dziękuję! I gratuluję! Tą nominacją otworzyłeś drugą dziesiątkę olsztyńskich nadzwyczajnych sędziów 😉

   Odpowiedz
 • 22 kwietnia 2018 o 11:41
  Permalink

  Nominacja dla SSO Agnieszki Śmiecińskiej, za „empatyczne” zachowanie wobec prawa i sprawiedliwości w tylko olsztyńskim wydaniu. Czyli zarządzenie doprowadzenie skazanego obłożnie chorego za pomocą policji na badanie biegłych. Z tym, że skazany usprawiedliwił swoją absencję udziału w badaniu biegłych. Przed doprowadzeniem skazanego ( w jaki sposób tego nie wie nikt, chyba nawet sami policjanci by nie wiedzieli ) sekretarka wydziału ustalając telefonicznie, że biegli wyznaczyli nowy termin badania i stawiennictwa. SSO Śmiecińska czego się nie robi dla kolegi z branży? Do tego obecnie pani przełożonego.

  Odpowiedz
  • 22 kwietnia 2018 o 12:23
   Permalink

   Dziękuję! … i oczywiście uzupełniam TOP listę olsztyńskiej nadzwyczajnej kasty 😉

   Odpowiedz
 • 20 kwietnia 2018 o 14:35
  Permalink

  SSO Grzegorz Warachowski nominowany w kategorii wydawania postanowień w trybie zażalenia na postanowienie I instancji na które strona nie wniosła zażalenia. Tak z „rozpędu” na wszelki wypadek, wyda się postanowienie choć nikt nie zainicjował procedury zażaleniowej. Taka po prostu pro forma prewencyjna. Nota bene za wręcz ekspresowe zmienianie zdania w uzasadnieniach swoich postanowień.

  Odpowiedz
  • 20 kwietnia 2018 o 16:14
   Permalink

   Dziękuję! Brawo Cezary za… podniszczenie przyłbicy 😉 Piszesz… i masz 😉

   Odpowiedz
 • 19 marca 2018 o 08:47
  Permalink

  Super strona. Czy pani Rybus nie zmieniła nazwiska, wcześniej miała inne? Proponuję wszędzie w takich przypadkach odpisywać jej poprzednie nazwisko (może w nawiasie) inaczej trochę „nadzwyczajności kasty” sprzed zmiany nazwisk umyka.

  Odpowiedz
  • 19 marca 2018 o 16:26
   Permalink

   Dziękuję! Proszę o ciut szczegółów… Ja nic nie wiem o zmianie nazwiska SSO O. Rybus. Może – w międzyczasie – zmieniła stan cywilny lub partnera życiowego… co każdemu może się zdarzyć 😉

   Odpowiedz
  • 24 marca 2018 o 09:05
   Permalink

   OŚWIADCZENIE – to rozwiązuje temat innego nazwiska chyba, że SSO Olga Joanna poświadczyła nieprawdę nie wpisując panieńskiego nazwiska lub jeszcze panieńskiego po prostu nie zmieniła gdyż z datą wniesienia oświadczenia była niezamężna.

   Odpowiedz
   • 24 marca 2018 o 09:07
    Permalink

    sprostowywanie : SSO Rybus z domu Pijanowska

    Odpowiedz
    • 24 marca 2018 o 09:53
     Permalink

     Dziękuję! Ciekawe czy ma coś wspólnego z Wojciechem… tym od telewizyjnej… teleturniejowej iluzji? 😉

     Odpowiedz
   • 24 marca 2018 o 09:50
    Permalink

    Dziękuję! Na coś „Oświadczenia majątkowe” urzędników się przydają… jednak 😉

    Odpowiedz
 • 26 lutego 2018 o 01:12
  Permalink

  Zgłaszam Sędzie Lucynę Brzoskowską SSR Olsztyn za nie zezwalanie na rejestrowanie jawnych rozpraw i za rażącą stronniczość w protokołowaniu zeznań świadków schlebiając tym samym lokalnym układom, w moim przypadku funkcjonariuszowi KMP Olsztyn. Monika Trzaskowska

  Odpowiedz
  • 26 lutego 2018 o 06:48
   Permalink

   Dziękuję! Przede wszystkim za odwagę. Mało kto olsztyńskim układom się nie… kłania 🙂

   Odpowiedz
 • 21 stycznia 2018 o 12:01
  Permalink

  Stanisławie jakos nie widać chętnych do kasty

  Odpowiedz
  • 21 stycznia 2018 o 15:59
   Permalink

   Dziękuję! Chyba nie zrozumiałeś moich intencji. Ja nie oczekuję na chętnych… a na nominacje! Jednak do tego też trzeba mieć… jaja 😉

   Odpowiedz
  • 17 stycznia 2018 o 16:51
   Permalink

   Dziękuję! Przeczytałem nominację i jeżeli chcesz abym ujął SSR K. B. w rankingu, to proszę o jej przekopiowanie do komentarza, i podpisanie pełnym imieniem i nazwiskiem. Tylko tyle 😉

   Odpowiedz
 • 17 stycznia 2018 o 08:41
  Permalink

  Witam, złożyło się tak, iż z żadną z typowanych przez Stanisławie Ciebie postaci nie miałem do czynienia, aczkolwiek nie zmienia to postaci rzeczy, że są to ludzie bez „moralnych kręgosłupów” i bez dostatecznej wiedzy jaka jest potrzebna na stanowisku jakie piastują i nie ma tu znaczenia staż pracy. Nie przypuszczam, że prócz pana Owoca oraz kilku innych osób ( zaprawdę niewielu ) „wstawi” tu swego „kandydata”. Nadal tkwi w Polakach strach przed represjami milicji z czasów „ubecji”. Jest to surrealistyczne ale realne.

  Odpowiedz
  • 17 stycznia 2018 o 16:28
   Permalink

   Dziękuję! Surrealistyczne, że polskie – nie tylko olsztyńskie – społeczeństwo jest zastraszone? To żaden absurd, to sama PRAWDA! A ci zastraszeni uspokajają swoje sumienia stwierdzeniem… ci co walczą to: pieniacze i psychole! I mają rację! Kto rozsądny walczy z republiką kolesiów, zorganizowaną grupą przestępczą, czy mafią? 😉
   Co do poszerzenia rankingu. Bogusław Owoc z pewnością wskazałby cały skład obu olsztyńskich sądów 😉 Ja nie jestem zwolennikiem „opcji zerowej”… przede wszystkim dlatego, że nie ma gwarancji, że następcy obecnych sędziów będą… lepsi!
   Moja recepta na uzdrowienie sądów: obligatoryjne odsuwanie od wydawania orzeczeń dla sędziów, których wyroki nie utrzymują się w wyższej instancji! Proste jak drut… dlatego niewykonalne 😉

   Odpowiedz
    • 17 stycznia 2018 o 17:15
     Permalink

     Dziękuję! Miło mi powitać następnego… Don Kichota 😉

     Odpowiedz
     • 17 stycznia 2018 o 18:02
      Permalink

      Don Kichotem na pewno nie jestem ale Don Chichotem na pewno tak! Nie wydaje mi się by donkiszoteria była przez zwykłych zjadaczy chleba popierana z racji tego, że nie rozumieją i nie ogarniają tematu. Nawet oświecenie tu nie pomoże. Jedynie wspólnie zjednoczenie sił i odpór ( jak t-opór) najazdu rycerzy świętego (świetnego) zakonu Kasty Togi. (czytaj: krosty z nogi )

      Odpowiedz
      • 17 stycznia 2018 o 18:10
       Permalink

       Dziękuję! Zwykły zjadacz chleba myśli tylko o… chlebie i igrzyskach 😉 Dopóki to ma… to wybiera święty spokój!

       Odpowiedz
       • 17 stycznia 2018 o 20:52
        Permalink

        Igrzysk i chleba nic więcej pospólstwu nie potrzeba – wiek za wiekiem rosła potęga Rzymu.

        Odpowiedz
        • 17 stycznia 2018 o 21:04
         Permalink

         Dziękuję! Potęga III RP rośnie już… 29 lat! 😉

         Odpowiedz
 • 17 stycznia 2018 o 08:16
  Permalink

  Co do tego nagrania, to proszę o zamieszczenie wcześniejszych wypowiedzi bo to co pan uważa za rzetelne dziennikarstwo w tym przypadku na takie nie wygląda, a wypowiedź wydaje się wyrwana z kontekstu. Nagranie świadczy jedynie o tym, że sędzia dała się złapać na podpuszczanie.

  Odpowiedz
  • 17 stycznia 2018 o 15:54
   Permalink

   Dziękuję! Wszystkie wypowiedzi sędzi NSA I. Kamińskiej można bez trudu znaleźć choćby na YouTube. Sformułowanie „nadzwyczajna kasta” już weszło do złotych myśli przedstawiciela sądowniczej palestry! I co najważniejsze – dla mnie – ja z taką opinią sędzi I. K. zgadzam się w 100 %! To nadzwyczajna kasta, która nie ponosi żadnej odpowiedzialności za krzywdy wyrządzane w majestacie prawa podsądnym, i za swoje… przestępstwa!

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *