Oficer dyżurny po służbie zatrzymał pijaną olsztyniankę!

Policjantem jest się zawsze, nawet po skończonej służbie. Udowodnił to oficer dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie, który w czasie wolnym zatrzymał nietrzeźwą kierującą. Podejrzenia funkcjonariusza wzbudził stan techniczny jej samochodu. Auto nie miało opony.

O tym, że polic­jan­ci dba­ją o bez­pieczeńst­wo nawet po zakońc­zonej służ­bie przekon­ała się 53-let­nia mieszkan­ka Olsz­ty­na. W min­iony week­end ofi­cer dyżurny Komendy Powia­towej Policji w Ostródzie, w cza­sie wol­nym od służ­by zauważył w Olsz­tynie auto, które porusza­ło się mimo braku opony w jed­nym kole.

Jak relacjonu­je nad­kom. Sła­womir Sokołows­ki:

W sobotę w nocy jechałem ulicą Sielską w Olsztynie. W pewnym momencie auto jadące na pasie obok zajechało mi drogę. Zauważyłem, że w tym pojeździe jest coś nie tak z jednym kołem. Czuć było również zapach “palonej gumy”. Samochód jednak jechał dalej. Mimo uszkodzeń, poruszał się z dużą prędkością.
Widziałem jak z koła odpadają kawałki opony. Kierowca skręcił w „Starą Sielską”. Wiedziałem, że coś jest nie tak, dlatego postanowiłem jechać za nim. Kiedy auto przejechało przez progi zwalniające bez hamowania i kilkukrotnie najechało na krawężnik, postanowiłem działać. Chciałem zatrzymać kierowcę ale przy próbie wyprzedzania, on nagle przyspieszył.
Wtedy zobaczyłem, że za kierownicą siedzi kobieta. W końcu udało mi się wyprzedzić i zajechać jej drogę. Podbiegłem do jej samochodu i wyłączyłem silnik forda. Kobieta nie pozwalała mi wyjąć kluczyków ze stacyjki i próbowała ponownie uruchomić pojazd.
W międzyczasie wezwałem na pomoc patrol informując, że zatrzymałem kierowcę, który prawdopodobnie znajduje się pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

Jego pode­jrzenia okaza­ły się słuszne. Badanie 53-lat­ki na zawartość alko­holu w jej orga­nizmie wykaza­ło blisko 1,5 promi­la.

Olsz­tyńs­cy polic­jan­ci zatrzy­mali jej pra­wo jazdy oraz dowód rejes­tra­cyjny pojaz­du. Kobi­eta usłysza­ła już zarzu­ty, do których się przyz­nała.

Za popełnione przestępst­wo mieszkan­ka Olsz­ty­na odpowie przed sądem. Grozi jej kara do 2 lat pozbaw­ienia wol­noś­ci, zakaz prowadzenia pojazdów mechan­icznych oraz wyso­ka grzy­w­na.

Tekst: ab/rj

Relac­ja dźwiękowa: st. sierż. Anna Bal­ińs­ka

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *