Ołowiany ptaszek – Słuchowisko Radia Olsztyn na Scenie Staromiejskiej

Radio Olsztyn już od kilku dni informowało, że 14 grudnia na Scenie Staromiejskiej będzie można obejrzeć… słuchowisko: Ołowiany ptaszek.

To pamiętałem, ponieważ Radia Olsztyn słucham dosyć często. Nie pamiętałem tylko, o której godzinie to niecodzienne wydarzenie kulturalne będzie miało miejsce.

Traf chciał, że dosyć przypadkowo trafiłem na Warmiński Jarmark Świąteczny późnym, piątkowym wieczorem. Zaintrygował mnie ruch na scenie i po chwili już wiedziałem, że idealnie trafiłem na zapowiadane słuchowisko.

Żałowałem, że nie wziąłem ze sobą statywu, ale to nie przeszkodziło mi w nagraniu. Nie jestem Witoldem Sobocińskim, by utrzymać aparat przez blisko 40 minut w bezruchu… i to widać na nagraniu… niestety.

Ołowiany ptaszek to słuchowisko autorstwa Łukasza Staniszewskiego. Jest to historia spotkania się potencjalnego samobójcy z potencjalną… dziennikarką, która chce uwiecznić samobójczy skok z mostu.

Muzykę skomponował i grał na żywo Piotr Szymański.

A na Scenie Staromiejskiej prym wiedli aktorzy olsztyńskiego Teatru Jaracza: Małgorzata Rydzyńska i Dawid Dziarkowski.

W słuchowisku aktywny udział brała publiczność. Ja gardła nie żałowałem i kilka razy głośno wyraziłem swoją reakcję na to, co działo się na scenie.

Generalnie eksperyment: słuchowisko radiowe na scenie w plenerze wypadł – jak dla mnie – bardzo pozytywnie. Historia i dramatyczna, i po części humorystyczna, a co najważniejsze… dynamiczna.

40 minut minęło jak z bicza strzelił. Żałować tyko, że jednak frekwencja przed Sceną Staromiejską nie powalała. Czy to z uwagi na chłód, czy przedświąteczny już czas, liczba widzów zamknęła się w… kilkudziesięciu.

Mam nadzieję, że moje nagranie trafi do wielu z Was i obejrzycie słuchowisko Ołowiany ptaszek w komfortowych warunkach. Możecie puścić nagranie przez telewizor i poczuć się jak przed Sceną Staromiejską, ale w ciepełku. Naprawdę warto! I możecie krzyczeć: SKACZ! lub NIE SKACZ! 😉

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *