Olsztyn śpiewa Olsztynowi: Sto lat! Dziękuję za życzenia imieninowe!

W najbardziej fantastycznych snach nie miałem wizji, że kiedykolwiek Olsztyn zaśpiewa dla Stanisława Olsztyna 100 lat! A jednak! Niemożliwe stało się faktem!

8 maja 2016 roku, na Starym Mieś­cie, kilkudziesię­ciu — a może ciut pon­ad setkę — mieszkańców Olsz­ty­na, odśpiewało dla Stanisławów zwycza­jowe: Sto lat!

Byłem jed­nym z dwóch Stanisławów, którzy przyz­nali się do tego staropol­skiego imienia.

Dzięku­ję wodzire­jowi imprezy “Wol­noś­ci śpiew” za inic­jaty­wę — w tym względzie — i uhonorowanie mnie możli­woś­cią wysłucha­nia śpiewanych życzeń ze staromiejskiej sce­ny.

Olsztyn dziękuje olsztyniakom za imieninowe życzenia!

Tak dla włas­nej satys­fakcji przy­pom­i­nam za Wikipedią, skąd imię Stanisław się wywodzi:

Stanisław, Stasław, Tasław – staropol­skie męskie imię pochodzenia słowiańskiego, złożone z członu Stani- („stać, stać się, stanąć”) oraz członu -sław („sława”). Wywodzi się od słów oznacza­ją­cych „stań się sławnym”. Do koń­ca XV wieku imię to zan­otowano u około 1500 osób, a więc należało ono do najpop­u­larniejszych w Polsce obok Więcesława i Sędzi­wu­ja.

Olsztyn śpiewa Olsztynowi: Sto lat! Czy to może się jeszcze powtórzyć? Pożyjemy zobaczymy 😉 Tak czy siak… to były najbardziej nieoczekiwane życzenia imieninowe, jakie kiedykolwiek otrzymałem.

Naprawdę Ku Prawdzie szcz­erze, z głębi ser­ca DZIĘKUJE wszys­tkim olsz­ty­ni­akom śpiewa­ją­cym ku czci gen. Władysława Ander­sa i jego żołnierzy!

Relac­ja fil­mowa ze wspól­nego śpiewa­nia w poniedzi­ałek. Zapraszam do obe­jrzenia i posłucha­nia.

 

 

4 myśli na temat “Olsztyn śpiewa Olsztynowi: Sto lat! Dziękuję za życzenia imieninowe!

 • 9 maja 2016 o 20:03
  Permalink

  Życzenia już Ci na pewno składali. Ale jest jeszcze jed­na oso­ba, która o Tobie pamię­ta.
  Ona właśnie Tobie życzy wiele szczęś­cia , miłych wrażeń i spełnienia wszys­t­kich marzeń. Wspól­nie ku prawdzie Niech zwycięży praw­da poz­draw­iam

  Odpowiedz
  • 9 maja 2016 o 20:54
   Permalink

   Dzięku­ję! Super WOJ-u! Życzenia te składane tu na blogu — dla mnie — mają wartość sym­bol­iczną, tak jak wpła­cone na kon­to złotów­ki! To “złote ser­dusz­ka” niosące energię do trwa­nia na drodze ku Prawdzie 🙂 Poz­draw­iam U2!

   Odpowiedz
 • 9 maja 2016 o 14:11
  Permalink

  Stanisław­ie Sto lat! U mnie to przez dłu­gi week­end ale życzenia choć spóźnione to szczere i serdeczne

  Odpowiedz
  • 9 maja 2016 o 15:23
   Permalink

   Dzięku­ję! Na “starą gwardię” moż­na liczyć! Widać, że tak jak i ja — masz głęboko w 3D Kałła i jego gwardię słu­gusów 😉 Szcz­erze i serdecznie poz­draw­iam 🙂

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *