Olsztyn śpiewał z Piaskiem! Relacja z koncertu “Atmasfera”

Wczoraj w olsztyńskiej hali widowiskowej Urania miał miejsce koncert Andrzeja “Piaska” Piasecznego zatytułowany Atmasfera. Koncert w Olsztynie był pierwszym z 16 koncertów trasy pod hasłem „Numery Twoich Przyjaciół 998 – 112”. Wszystko wyjaśnia fakt, że głównym sponsorem trasy jest Straż Pożarna. Koncerty poprzedza krótka akcja propagandowa, mająca na względzie nasze bezpieczeństwo.

Jako sup­port Pias­ka zagrał zespół La Vita. Młodych chłopców z Poz­na­nia połączyła miłość do tan­ga i zain­spirowani twór­c­zoś­cią Asto­ra Piaz­zol­li, krzewią tan­go w Polsce na różne sposo­by.

Jak na razie, gra­ją przede wszys­tkim cov­ery ale wczo­raj na You Tube, pojaw­iła się ich autors­ka kom­pozy­c­ja Thanget­to. Posłucha­j­cie… jest coś świeżego w tej muzyce.

W Olsz­tynie zagrali kil­ka utworów — zde­cy­dowanie za mało! Jak pub­liczność zaczęła się roz­grze­wać to chłopa­ki już skończyli. Na face­booku — po olsz­tyńskim kon­cer­cie — napisali:

Mamy dobrą wiadomość, że już na następnych koncertach wydłużymy repertuar o 2 utwory więc będziemy z wami dłużej na scenie! Dziękujemy za miłe przyjęcie 🙂 

Po La Vita już było tylko Piask­iem po… oczach i uszach 😉 Ogólne wraże­nie po kon­cer­cie… dlaczego tak szy­bko się skończył?! Przy dobrej muzyce, czas szy­bko płynie i pon­ad godzin­ny kon­cert prz­ele­ci­ał jak z bicza trza­sł.

Było przede wszys­tkim… radośnie. Zaczęło się od prze­bo­ju Budzikom śmierć a kon­cert zakończyć miało 15 dni w dyskotekowej wer­sji ze szlag­wortem: na na na na na na na… 😉

Oczy­wiś­cie kon­cert Pias­ka nie mógł obe­jść się bez… nos­tal­gii. Było Chodź, przy­tul, prze­bacz a kon­cert fak­ty­cznie zakończył seri­alowy prze­bój Pogod­niej — Zło­ty środek.

Miłym zaskocze­niem — dla mnie — było usłysze­nie Pias­ka w due­cie z Kasią w utworze Arethy Franklin I Say A Lit­tle Prayer i solowe wyko­nanie przez Kasię utworu Podaruj mi trochę słoń­ca, zapom­ni­anego już zespołu Bemibek.

Olsztyn śpiewał z Piaskiem! To nie przesada a fakt, który możecie potwierdzić oglądając moją filmową relację z koncertu Andrzeja Piasecznego w Olsztynie. Teraz na Piaska czekają pozostałe miasta. Dzisiaj Opole a później: Łódź, Kraków, Gdańsk, Katowice, Kielce, Rzeszów, Wrocław, Zielona Góra, Szczecin, Poznań, Bydgoszcz, Lublin, Białystok i Nowy Sącz. Walcie na koncert. Ku Prawdzie poleca 😉

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *