Po co nam Polska? Krystian Kratiuk

28 lutego 2018 r. w Olsztynie, miało miejsce spotkanie z redaktorem naczelnym portalu Polonia Christiana PCh24.pl Krystianem Kratiukiem

Gdy biegłem na to spotkanie — biegłem, ponieważ o 17:00 rozpocząłem rejes­trację pan­elu dyskusynego: Czy warto dzi­ałać w Olsz­tynie? w Książni­cy Pol­skiej, a spotkanie z Krys­tianem Kratiukiem rozpoczy­nało się o 18:00 — myślałem, że na sali w Izbie Rzemiosła i Przed­siębior­c­zoś­ci będzie… tłoczno!

Totalne zaskocze­nie. Okazu­je się, że ciekawych świa­ta i zaan­gażowanych kato­lików, mamy w Olsz­tynie tyle samo, co… lewaków! Czyli… kilku­nas­tu!

Siebie nie liczę, ponieważ ks. Jan Rosłan po spotka­niu ze Zbig­niewem Bujakiem zal­iczył mnie do lewaków, a tak naprawdę jestem wol­nym dzi­en­nikarzem! Ani lewackim, ani katolickim. Sam siebie określam jako dzi­en­nikarz.. prawdzi­wy 😉

Doty­chczas nie miałem poję­cia co to Chris­tiana Polo­nia. Ani razu nie odwiedz­iłem por­talu PCh.pl. Jed­nak zain­try­gował mnie tem­at spotka­nia: Po co nam Pol­s­ka?

Redak­tor naczel­ny — nom­i­nal­nie… kole­ga po fachu 😉 — por­talu PCh24.pl Krys­t­ian Kratiuk przez blisko godz­inę odpowiadał na to prowoka­cyjne pytanie. I odpowiedzi­ał!

Krystian Kratiuk odpowiedział na pytanie: po co nam Polska? Nie będę tej odpowiedzi komentował. Obejrzyjcie załączony film i sami sobie odpowiedźcie na to pytanie. Ja nie żałuję, że wysłuchałem Krystiana Kratiuka. Jeżeli znów pojawi się w Olsztynie, to ja z chęcią pójdę na spotkanie z… prawdziwym katolikiem!

 

 

2 thoughts on “Po co nam Polska? Krystian Kratiuk

 • 7 marca 2018 at 16:43
  Permalink

  Bra­wo Kratiuk masz rację Stanisław­ie posłuchać warto a kiedy znów się pojawi w Olsz­tynie?

  Reply
  • 7 marca 2018 at 18:40
   Permalink

   Dzięku­ję! Super, że ktoś docenił redak­to­ra naczel­nego z Krakowa. Czy przy­jedzie jeszcze do Olsz­ty­na z “dobrym słowem”? Tego nie wiem. Jak się dowiem, to napiszę i zaproszę czytel­ników Ku Prawdzie na spotkanie!

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *