Rap to moja pasja i narzędzie! Basti

O Bastim pisałem już 3 lata temu z okazji wyborów parlamentarnych. Utwór Mam dość! bardzo dobrze oddawał – chyba nie tylko moje – ówczesne spojrzenie na… polską politykę.

Historia zatoczyła koło i po tych 3 latach w Olsztynku – 19 stycznia 2018 roku – znów krzyczałem z Bastim Mam już dość! 

Koncert Bastiego w Olsztynku zapełnił fanami artysty salę kina Grunwald… po brzegi.  Pomimo perypetii organizatorów z realizacją umowy na wynajęcie sali, koncert doszedł do skutku i przez godzinę z hakiem, można było pobawić się przy rapowych rytmach.

Basti był przeziębiony, ale wraz z Klipo dał radę! Repertuar pochodził z płyty Mowa nienawiści i przybyłym na koncert fanom, był doskonale znany. Wielokrotnie publiczność skandowała niektóre fragmenty utworów wraz z raperami.

Koncert zakńczyło gromkie Sto lat! dla… Dawida Miszczaka, który był spiritus movens tego wydarzenia i 19 stycznia obchodził urodziny.

Po koncercie Basti odpowiedział na moje pytanie: jaka jest Twoja prawda o muzyce, którą tworzysz?

Odpowiedź Bastiego można skrócić do stwierdzenia:

Rap to moja pasja i narzędzie do przekazywania – przede wszystkim młodzieży – naszej tożsamości, historii, wspaniałych momentów z historii Polski. To moja kontra antywartościom, którymi obecnie bombardowana jest młodzież!

Całą odpowiedź i krótką relację z koncertu możecie obejrzeć na załączonym filmie.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *