Rodzina czy służba? Mama-Terytorials godzi obowiązki z pasją

Rodzina czy służba? Przykład Mam-żołnierzy pokazuje, że będąc Terytorialsem można świetnie połączyć jedno z drugim. Wojska Obrony Terytorialnej umożliwiają najbardziej optymalne połączenie dotychczasowej aktywności w życiu cywilnym ze służbą wojskową.

Jest to możliwe dzięki temu, że szkolenia odbywają się głównie w dni wolne od pracy. Jest to oferta bardzo atrakcyjna dla kobiet, których w WOT jest aż 10 procent.

Coraz więcej pań wyraża chęć włożenia munduru wojskowego. Jako powód wstąpienia do WOT podają chęć sprawdzenia siebie w zupełnie innej roli niż ta, którą realizują na co dzień.

Panie, które są mamami podkreślają, że dodatkową zaletą Terytorialnej Służby Wojskowej (TSW) jest wspieranie indywidualnych predyspozycji, talentów i zainteresowań. Służba w WOT daje kobietom możliwość połączenia życia rodzinnego, pracy zawodowej ze służbą wojskową.

Ta szansa stoi przed każdą mamą, która chce wspierać swoich najbliższych i jednocześnie realizować swoje marzenia o byciu żołnierzem. W szeregach WOT mile widziane są zarówno osoby aktywne społecznie, jak i te, które dopiero szukają pomysłu na siebie.

Jest to miejsce dla tych, którzy chcą kontynuować rodzinne tradycje patriotyczne lub po prostu szukają przygody. Swoje miejsce znajdą tu osoby pracujące, specjaliści z różnych dziedzin, jak i poszukujący zatrudnienia.

WOT to miejsce zarówno dla młodych, energicznych, jak i nieco starszych, z dużym doświadczenie życiowym i zawodowym. Bycie Mamą zobowiązuje. To najbardziej odpowiedzialne zadanie w życiu każdej kobiety.

Z tej okazji wszystkim Mamom, w dniu ich święta, składamy najserdeczniejsze życzenia.

Zdjęcie ilustrujące artykuł, zostało wykonane przez fotografa z Dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej na przysiędze w Morągu.

Monika Jabłońska Rzecznik prasowy 4 Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej

Ku Prawdzie: Rodzina czy służba? To i to godne pochwały! Wszystkiego najlepszego wszystkim Mamom! Kochajmy je tak, jak One kochają dzieci!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *