piątek, 26 kwietnia, 2024
Sport

Liga Mistrzów zdobyta! Vive Tauron Kielce najlepszym klubem Europy!

Awans Vive Tauron Kielce do Final Four czyli najlepszej czwórki europejskich klubów piłki ręcznej, nie był czymś nadzwyczajnym. Vive już po raz 13-sty reprezentowało Polskę w Lidze Mistrzów a tegoroczny awans do Final 4, był trzecim z kolei. W poprzednich dwóch występach kielczanie zdobyli brązowe medale, przegrywając półfinały z FC Barceloną a walkę o brązowe medale wygrywali z THW Kiel.

Tym razem Vive w półfinale trafia na Paris SG i wydawało się, że znów kielczanie będą walczyć o brąz z THW Kiel. Jednak to, co wydawało się niemożliwe stało się faktem po ciężkim boju. Drużyna Karabatica została pokonana 28:26 a THW Kiel przegrał walkę o finał z MVM Veszprem.

Kto oglądał finał, czy to z transmisji bezpośredniej, czy poprzez transmisję internetową, miał prawo już po pierwszej połowie zwątpić w sukces kielczan. A jeżeli ktoś miał nadzieję na zwycięstwo po rozpoczęciu drugiej połowy, to musiał ją stracić gdy Vive przegrywało różnicą 9 bramek w 40 minucie meczu! No ale to jest sport… zdarzają się historie, których Hitchcock nawet by nie wymyślił.

Kielczanie zdobywają pod rząd 8 bramek, nie tracąc żadnej i na pięć minut przed końcem meczu doprowadzają do remisu! Dramatyczna końcówka… dwa niewykorzystane rzuty karne… i gol na remis Marcina Lijewskiego na 5 sekund przed końcem meczu. Dogrywka i Veszprem bramką w ostatnich sekundach doprowadza do remisu i rzutów karnych. Rzuty karne to tak jak i w piłce nożnej, pewnego rodzaju loteria. Jedną bramką Vive jest lepsza i po raz pierwszy w historii piłki ręcznej polski klub wygrywa Ligę Mistrzów. Gratulacje!

Vive Tauron Kielce najlepszym klubem piłki ręcznej w Europie. Oby ten sukces przełożył się na sukces naszej reprezentacji, na Igrzyskach Olimpijskich w Rio. Gratuluję sukcesu i powodzenia w Rio!