Wielki Test na Prawo Jazdy zawalony!

Wielki Test na Prawo Jazdy – Niestety muszę wystawić sobie ocenę negatywną!

Spóźniłem się z odpaleniem testu on line, i przepadła mi pierwsza runda pytań. A może to i dobrze. Dzięki temu już na starcie, odpowiadanie na pytania potraktowałem jako bezstresowy sprawdzian wiedzy, a nie jak kwizową rywalizację.

W drugiej serii popełniłem pierwszy błąd na pytaniu: dozwolona na polskich autostradach prędkość samochodów osobowych, motocykli lub ciężarówek o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony wynosi… kliknąłem na 130 km/godz. a okazało się, że prawidłowa odpowiedź to 140 km/godz. Cóż, nie jechałem jeszcze po polskiej autostradzie jako kierowca to i nie pamiętałem o tym ograniczeniu.

Drugi błąd też był związany z prędkością: z jaką prędkością w strefie zamieszkania może się poruszać galopujący koń ciągnący dorożkę? Myślałem, że konia galopującego na radar nie łapią, i kliknąłem na odpowiedź ‚ile fabryka dała’! A tu się okazało, że nasz prawodawca ograniczył koniowi prędkość do 20 km/godz.! Tylko zastanawiam się, gdzie woźnica powinien zamontować koniowi… prędkościomierz?!

Trzeci błąd też dotyczył prędkości! Wiecie z jaką prędkością strzela poduszka powietrzna umieszczona w kierownicy? Nigdy bym nie przypuszczał, że strzela w kierowcę z prędkością ok. 300 km/godz.!

W sumie dobrze odpowiedziałem na 12 z 18 pytań. 2/3 dobrych odpowiedzi, to państwowego egzaminu na PJ bym nie zdał! Ale zabawa była przednia. Portal interia przygotował ciekawostki z motoryzacji, które można było poczytać w oczekiwaniu na kolejną rundę pytań. Można było obejrzeć dziewczyny z tegorocznego kalendarza Pirelli, i nacieszyć oczy najciekawszymi modelami samochodów wyścigowych.

Kto ma ochotę na sprawdzenie wszystkich pytań to zapraszam na stronę współorganizatora testu WYNIKI TESTU

 

2 myśli na temat “Wielki Test na Prawo Jazdy zawalony!

 • 18 grudnia 2014 o 19:10
  Permalink

  Właśnie, to jest problem kierowców w Polsce 🙁 Niby prędkość mniejsza zaznaczona, ale pokazuje nie przykładnie wagi do odświeżania sobie wiedzy ! Z poduszką, to ciekawostka, którą myślałem, że więcej osób wie . . . A co do konia, to wszystkich obowiązuje prawo 🙂 Ciężko, żeby ktoś mógł pozwolić sobie na więcej ! Jeśli chodzi jeszcze o konia, to trzeba mu przypomnieć, że nie ma tam pierwszeństwa przed pieszymi 😀

  Odpowiedz
  • 19 grudnia 2014 o 21:42
   Permalink

   Dziękuję! Niestety… wobec prawa to w Polsce są równi i … równiejsi ;(

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *