Prawda leży dokładnie tam, gdzie jej miejsce! Wioletta Sawicka

Wioletta Sawicka z Olsztyna to dziennikarka, która realizuje się zawodowo poprzez pisanie reportaży i przeprowadzanie wywiadów z ciekawymi ludźmi.

Wioletta Sawicka pracowała w radiu, publikowała w prasie, a także zasmakowała dziennikarstwa telewizyjnego. Spotkałem się z panią Wiolettą Sawicką w olsztyńskim Parku Centralnym, by uzyskać autograf na książce jej autorstwa: Wyjdziesz za mnie, kotku?. Jest to debiut prozatorski tej olsztyńskiej dziennikarki.

Spotkanie wykorzystałem także do tego, by zadać moje standardowe pytanie: Jaka jest Twoja prawda?

Wioletta Sawicka twierdzi, że: prawda leży dokładnie tam, gdzie jej miejsce.

Obecnie skupia się na pisarstwie. W księgarniach można nabyć jej prozatorski debiut Wyjdziesz za mnie, kotku?. Jak sama to określa, w moim mini wywiadzie, ta książka:

to nie romans a powieść obyczajowa, której akcja dzieje się w Olsztynie, moim ukochanym mieście. Warto po nią sięgnąć, bo jest to książka z przesłaniem, poruszająca wiele trudnych tematów, mówiąca o wartościach, które są dla nas wszystkich istotne, o rodzinie, o wybaczaniu…

Słowa autorki, że warto po nią sięgnąć mogę potwierdzić wrażeniami jakie przekazały mi po lekturze tej powieści, żona i córka. Ja rozpocząłem lekturę jako trzeci i po pierwszych rozdziałach mogę stwierdzić, że książkę czyta się… lekko. Wrażenia po lekturze będą.

Książka ukazała się w wydawnictwie Prószyński i S-ka z przesłaniem: ciepła historia o miłości, wybaczaniu i trudnych życiowych wyborach. Polecam.

Wioletta Sawicka w moim mini wywiadzie informuje, że już ukończyła pisać drugą część książki Wyjdziesz za mnie, kotku?. Tytułu nie zdradza, ale zapewnia, że akcja drugiej części powieści dzieje się także w Olsztynie i w ukochanych przez autorkę Bieszczadach.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *