Wyrok w sprawie „Osrane gacie”

W piątek – 8 września 2017 roku – w olsztyńskim Sądzie Okregowym usłyszałem wyrok w sprawie, której ja nadałem kryptonim Osrane gacie. Dla nieobeznanych w temacie polecam przeczytanie – przed lekturą tego tekstu – wpisu: Pieśń o kale narusza dobra osobiste Adama Kall? 

Czego domagał się mł. insp. Adam Kall – obecnie już były zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie – w pozwie o ochronę dóbr osobistych i zadośćuczynienie pieniężne, wniesionym do olsztyńskiego Sądu Okręgowego w listopadzie 2016 roku? W skrótce:

usunięcia wpisów: Dobra Zmiana? Sumliński I Olsztyn Czekają Na Jej Efekty! i Osrane Gacie. Pieśń O Kalle!;

– usunięcia zdjęcia przedstawiającego pozwanego, z dopiskiem POZDRAWIAM!!! mł. insp. ADAMA KALL

usunięcia zdjęcia samego powoda, w tle ze zwierzęciem – psem, który się załatwia, będącego ilustracją do artykułu: Przestępstwa popełniane przez funkcjonariusza Policji napawają społeczeństwo szczególnym obrzydzeniem!

zamieszczenie stosownych przeprosin na stronach internetowych: gazeta.policja.pl, warminsko-mazurska.policja.gov.pl i kuprawdzie.pl, w miesięczniku Komendanta Głównego Policji Policja 997 i Biuletynie Informacyjnym Informator;

zasądzenie na rzecz powoda 20.000 zł, i 10.000 zł. na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach, tytułem zadośćuczynienia za naruszenie dóbr osobistych powoda;

– zakazanie pozwanemu dalszego naruszania dóbr osobistych powoda.

Co powód uzyskał w pierwszej sądowej instancji? Sprawę rozsądzała Sędzia Sądu Okręgowego Olga Rybus:

zamieszczenie na stronie kuprawdzie.pl stosownych przeprosin;

usunięcie wpisu Osrane Gacie… i z wpisu Dobra Zmiana… dwóch zdań;

wypłatę na rzecz powoda kwoty 2.000 zł., tytułem zadośćuczynienia za naruszenie dóbr osobistych.

Ponieważ czeka mnie następna rozprawa w Sądzie Apelacyjnym, to nie mogę upubliczniać swoich… refleksji. Także komentarze do zeznań świadków i powoda, opublikuję po rozstrzygnięciu sprawy przez Sąd Apelacyjny w Białymstoku.

Zeznania świadków i powoda były… super ciekawe, i będą podstawą do dalszych moich doniesień o popełnieniu przestępstw przez pracowników i funkcjonariuszy KWP w Olsztynie. 

Teraz napiszę tylko tyle: Tuż przed ogłoszeniem wyroku – w rozmowie z kolegą dziennikarzem – dawałem SSO Oldze Rybus 50% szansy na wyrok sprawiedliwy. Mało się pomyliłem!

Jak możecie przekonać się oglądając poniższy zapis z ogłoszenia wyroku, Olga Rybus określiła, że ja wygrałem w 60 % 😉 Czyli tak naprawdę Adam Kall przegrał sprawę!

Jednak i taki wyrok Sądu Okręgowego – w sprawie Osrane gacie – mnie nie satysfakcjonuje! SSO Olga Rybus nie miała odwagi by stanąć okoniem wobec olsztyńskich układów – ramię w ramię – z Mirellą Sprawką, Danutą Hryniewicz, Anną Górczyńską i Magdaleną Chudy. Wybrała rozwiązanie: Panu Bogu świeczkę i diabłu ogarek. Ku Prawdzie walczy i nie zamierza kapitulować przed żadnym… kałłem!

 

 

 

2 myśli na temat “Wyrok w sprawie „Osrane gacie”

 • 19 września 2017 o 21:00
  Permalink

  Trzymam kciuki (ten wyrok pokazuje moim zdaniem, jak ochoczo sąd dba o swych „pretorianów”). A przeciwko mnie komendant miejski w Sosnowcu jakoś nie wystąpił (przynajmniej oficjalnie), za ten tekst: – pamiętnik windykatora – oczywiście ze stanowiska też nie ustąpił.

  Odpowiedz
  • 19 września 2017 o 21:52
   Permalink

   Dziękuję! Widać Twój oponent ma więcej oleju w głowie niż mój. Mój ochoczo ogłosił na całą Polskę, że gdy DJ Łysy śpiewa o kale… to narusza jego dobra osobiste! Fakt… w d… ma kał, co Sąd potwierdził wyrokiem… urzędnik ma w d… kał. Temu zaprzeczyć nie mogę 😉

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *