Złowrogi cień prezesa Kaczyńskiego

Sławek Pszenny podczas spotkania Rafała Ziemkiewicza z mieszkańcami Olsztyna, zorganizowanego 4 października 2017 r. przez Stowarzyszenie Endecja, zapytał się tego polityka i płodnego publicysty: czy napisze książkę zatytułowaną Złowrogi cień prezesa Kaczyńskiego?

Rafał Ziemkiewicz – skrót wypowiedzi, całość do obejrzenia na załączonym filmie:

Przyznam, że namawiany jestem czasami przez wydawców, żeby wziąć taki temat na tapetę i napisać książkę o Jarosławie Kaczyńskim, ponieważ  bez wątpienia jest to najwybitniejszy polityk po roku 89-tym. 

Ktoś, kto przetrwał 27 lat pod ostrzałem, i.. przez większość tego czasu był przedstawiany jako czarny lud i postrach. Był odpowiednikiem Emmanuela Goldsteina z powieści Rok 1984 Orwella. I przetrwał to. I doszedł do władzy, po tym jak ją poprzednio utracił. I swoje idee wprowadza w życie. Jego siłą jest to, że opozycja kompletnie nie rozumie jakie to są idee.

To jest temat na wielką książkę. Jest jeden problem z punktu widzenia autora. Dzieło życia Jarosława Kaczyńskiego nie jest zamknięte jeszcze. W przeciwieństwie do marszałka Piłsudskiego. Dlatego łatwiej się pisze o Piłsudskim.

Dalej było dużo o marszałku Piłsudskim. Rafał Ziemkiewicz rozprawia się z kultem Józefa Piłsudskiego. Burdel, serdel, pierdel… i zbawca marszałek. To jedno wielkie kłamstwo. Według Rafała Ziemkiewicza teraz czekamy na nowego Piłsudskiego. Obecna polska polityka to turniej kandydatów na wyłonienie nowego ćwierć Piłsudskiego. Każdy z kandydatów chce być wodzem, i rządzić tak jak rządził Piłsudski.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *