Zoopantropa — Stanisław Olsztyn

Z pewnością dla wielu z Was — zoopantropa — kojarzy się z… niczym! Za to każdy rasowy szaradzista — nie rozwiązywacz krzyżówek, szczególnie tych panoramicznych — zoopantropę skojarzy z pantropą, czyli popularnym zadaniem szaradziarskim.

W Wikipedii zoopantropa nie doczekała się jeszcze nobil­i­tacji jako odmi­ana pantropy, w której określe­nia wyrazów wpisy­wanych do dia­gra­mu, zastępu­ją fotografie przed­staw­icieli fauny.

Może takiej nobil­i­tacji nie będzie nigdy, gdyż odmi­any pantropy podane w Wikipedii doty­czą tylko wer­sji dia­gra­mu zada­nia szaradziarskiego, a nie określeń.

Tak czy siak… niedawno przeżyłem znów chwilę satys­fakcji jako autor zadań szaradziars­kich, czym param się już blisko 40 lat!

Jeden z face­bookowych zna­jomych poin­for­mował mnie, że w drugim tegorocznym numerze Rozry­w­ki ukaza­ła się moja pra­ca — zoopantropa.

 

Rozrywka - 2/2019

 

Zaskocze­nie było spore, ponieważ do Rozry­w­ki nie wysyłałem nowych propozy­cji chy­ba już z 5 lat!

Wiem, że Rozry­wka propozy­cji zadań dosta­je… mnóst­wo, i dlat­ego pub­likac­ja nawet po tylu lat­ach daje autorowi dużą satys­fakcję, nieza­leżnie od skrom­nej graty­fikacji pieniężnej.

 

Zoopantropa — czyżby to był… palec boży? Może warto wrócić do… rozrywki z Rozrywką?

 

A może ktoś w komen­tarzu poda rozwiązanie tej mojej zoopantropy? Rozpoz­na­je­cie zwierza­ki bez prob­le­mu? Bo ja… nie do koń­ca… 😉

 

2 myśli na temat “Zoopantropa — Stanisław Olsztyn

 • 30 stycznia 2019 o 13:27
  Permalink

  Gdy­by nie cyfer­ki to ta two­ja zoopantropa nie była­by wcale taka pros­ta ale jest OK i radzę ci kon­tynu­uj to co robisz dobrze. Poz­draw­iam

  Odpowiedz
  • 30 stycznia 2019 o 16:29
   Permalink

   Dzięku­ję! Wszys­tko co robię, staram się robić dobrze 😉 Dzięku­ję za radę! Poz­draw­iam YT 🙂

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *