niedziela, 1 października, 2023
FilmKultura

7 rzeczy, których nie wiecie o facetach. Film niezobowiązujący!

Ponad tydzień temu byłem w kinie na filmie: 7 rzeczy, których nie wiecie o facetach, w reżyserii Kingi Lewińskiej.

Sam fakt, że przez ponad tydzień, który minął od pobytu w kinie, nie zebrałem się w sobie, by napisać recenzję – o czymś świadczy.

7 rzeczy, których nie wiecie o facetach to kolejna komedia romantyczna, która powstała tylko dlatego, by zarobić na fali obecnego zainteresowania polskimi filmami.

Byłem, przeżyłem i już o filmie zapomniałem!

Poszedłem na ten film, przede wszystkim dlatego, że widziałem jego zwiastun przed projekcją filmu Historia Roja.

Dobra obsada, kilka śmiesznych dialogów, ładne aktorki i wpadająca w ucho muzyka. Wiedziałem, że dużo nie ryzykuję, inwestując 15 złotych na bilet.

Przez blisko 2 godziny pobytu w kinie, coś tam przeżyłem. Było trochę śmiechu. Kilka razy – w kącikach oczu – przy najbardziej rozdzierających serce scenach, zbierała się łezka.

Z przyjemnością oglądało się piękną Warszawę i super wypasione mieszkania.

Gra aktorów na komercyjnym poziomie, z zaskakująco dobrym wcieleniem Zbigniewa Zamachowskiego (Ricky). Przydało się  Big Zbig Show?

A z akcji… no nawet Kordianowi vel. Maciejowi Zakościelnemu nie zawsze… staje, gdy tego potrzebuje. To pocieszające dla mężczyzn w pewnym wieku 😉

A tak poza tym… komedia romantyczna, to nie ma o czym opowiadać. Kilka historyjek o różnym typie chłopa. Zdaje się, że reżyserka chciała powiedzieć nam – mężczyznom – a może raczej kobietom, że my też czasami myślimy, czujemy i przeżywamy.

Po tygodniu już miałem trudności z przypomnieniem opowiedzianych w filmie historyjek. Musiałem zerknąć na zwiastun i puściłem utwór duetu Liber & Mateusz Ziółko 7 rzeczy. Kompozycja Sylwii Grzeszczak zapada w pamięć, już po jednym odsłuchaniu.

7 rzeczy – to film niezobowiązujący. Nic nie zyskasz oglądając go, i nic nie stracisz, jeżeli nie wybierzesz się na niego do kina. Wybór należy do Ciebie. Ja polecam pójście do kina – koniecznie z partnerką – tym z Was, którzy lubią komedie romantyczne. Pozostałym odradzam. 

Teraz udaję się w rodzinne strony i zamierzam tam zrobić kilka rzeczy, które robią faceci przy okazji Świąt Wielkanocnych!

Z pewnością będzie 0,7! Wam życzę smacznego jajka i nie pijcie za… mało!

 

 

4 komentarze do “7 rzeczy, których nie wiecie o facetach. Film niezobowiązujący!

  • Dziękuję! Z tym staniem na baczność to bez przesady 😉 Pozycja „spocznij” też musi być 😉

   Odpowiedz
 • ,,Zmartwychwstał Pan,
  Zmartwychwstał Pan,
  Zmartwychwstał Pan,
  Alleluja, Alleluja!

  Radujmy się, radujmy się bracia,
  Jeśli dzisiaj się miłujemy,
  To dlatego, że On zmartwychwstał.” pozdrawiam

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *