sobota, 23 września, 2023
Rozmowy o Ojczyźnie

Aleksander Kwaśniewski – Czas na zmianę pokoleniową! Waniek, Iwiński, Mańkut na aucie!

20 września br. w olsztyńskiej Książnicy Polskiej miało miejsce spotkanie wyborcze Marcina Kulaska. Kandydata na posła z Lewicy w okręgu 35, wsparł były Prezydent RP Aleksander Kwaśniewski. Całe spotkanie oceniam… pozytywnie.

O ile Marcin Kulasek nie wykazał się niczym szczególnym, co by przekonało niezdecydowanego wyborcę na oddanie głosu właśnie na niego, o tyle wypowiedzi Aleksandra Kwaśniewskiego były – jak przystało na najlepszego Prezydenta III RP – bardzo interesujące.

Już we wstępnej części swojej wypowiedzi, Aleksander Kwaśniewski poruszył kwestię braku na liście wyborczej Lewicy, dotychczasowej jej lokomotywy w naszym okręgu – Tadeusza Iwińskiego.

Tadeusz Iwiński we wpisie: Dlaczego nie kandyduję w wyborach parlamentarnych? wyjaśnił, że on w tym względzie oddał się do dyspozycji Przewodniczącego SLD!

Aleksander Kwaśniewski na spotkaniu w Olsztynie przekazał potencjalnym zwolennikom Lewicy decyzję władz SLD w kwestii braku na listach Lewicy kilku ważnych postaci.

Myślę, że i Tadeusz Iwiński chętnie obejrzy poniższy film. Ciekawe czy będzie usatysfakcjonowany wypowiedzią Prezydenta?

Aleksander Kwaśniewski:

Ja Tadeusza niezwykle cenię. Od początku szliśmy razem. On był bardzo pomocny szczególnie w kwestiach międzynarodowych.

Ale czas jest nieubłagalny. Jak ktoś to już powiedział… prawdziwym tyranem jest czas, z nim jeszcze nikt nie wygrał.

Jesteśmy w takiej sytuacji, że ta zmiana pokoleniowa musiała się dokonać. Pozostając z wielkim szacunkiem dla tych ludzi, dla ich osiągnięć…

To jest Danuta Waniek w Warszawie, Tadeusz Iwiński tu. To jest Władek Mańkut, który nie startuje, ale to była jego decyzja.

To jest ten czas na zmianę pokoleniową. Zostajemy z szacunkiem do tych wszystkich wielkich postaci polskiej Lewicy.

Ale czas wybierać tych młodych, z energią, z doświadczeniem już, z siłą i zdrowiem, bo to ważne, żeby walczyli. 

Bo kadencja, która przed nami się rysuje, nie będzie łatwą kadencją.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *