wtorek, 16 lipca, 2024
KulturaMuzyka

Alleluja i do przodu! Tyłeczek Meghan Trainor w głównej roli!

Ostatnio, gdy włączam radio – polskie czy francuskie – co raz słyszę Marvin Gaye. Alleluja i do przodu!

Charlie Puth nagrał ten utwór na początku tego roku. Jednak ja, zaaferowany polską polityką, nie zwróciłem na niego specjalnej uwagi.

Gdy przypadkiem trafiłem na teledysk, i z uwagą obejrzałem… wzięło mnie. Let’s Marvin Gaye and get it on brzmi w uszach i nie chce odpłynąć.

Dodatkowo zaskoczyły mnie wdzięki Meghan Trainor, którą znałem dotychczas tylko z utworu All About That Bass.

Niby już wtedy śpiewała, że potrafi zatrząść tyłkiem, tak jak powinna, bo ma wszystko to, za czym gonią meny, ale dopiero w teledysku Marvin Gaye, rzeczywiście ten tyłeczek zaświecił całym blaskiem.

Super kawałek na imprezy integracyjne… kiedy to było? 😉

Tekst piosenki i tłumaczenie podaję za portalem tekstowo.pl

Let’s Marvin Gaye and get it on You got the healing that I want Just like they say it in the song Until the dawn, let’s Marvin Gaye and get it on We got this king size to ourselves.
Don’t have to share with no one else Don’t keep your secrets to yourself It’s kamasutra show and tell, yeah woah  – There’s loving in your eyes That pulls me closer It’s so subtle,
I’m in trouble. But I’d love to be in trouble with you – You got to give it up to me I’m screaming mercy, mercy please. 
Just like they say it in the song Until the dawn, let’s Marvin Gaye and get it on
And when you leave me all alone. I’m like a stray without a home I’m like a dog without a bone I just want you for my own I got to have you babe

Więc Marvin Gaye alleluja i do przodu! Dostałeś lekarstwo, którego chcę tak jak mówią w tej piosence. aż do świtu. Więc alleluja i do przodu! Mamy ten king size dla siebie.

Nie musimy się z nikim dzielić. Nie chowajcie sekretów dla siebie. To kamasutra show i mówmy yeah – w twoich oczach jest miłość, która ciągnie mnie bliżej.

To takie subtelne. Mam kłopoty, ale chciałbym mieć kłopoty z tobą. Zostaw to mnie. Krzyczę: litości, litości proszę. Tak jak mówią w piosence, aż do świtu. Więc alleluja i do przodu.

I kiedy zostawiasz mnie całkiem samą, jestem jak przybłęda bez domu, jestem jak pies bez kości. Po prostu chcę cię na własną rękę. Muszę cię mieć kochanie.

Marvin Gaye – to ikona czarnej kultury, piosenkarz soulowy a jego nazwisko trzeba rozumieć jako “alleluja”, bo taką inspiracją jest Marvin. King size – to nawiązanie do dużego dwuosobowego łóżka, tzw. “king size bed”

 

 

2 komentarze do “Alleluja i do przodu! Tyłeczek Meghan Trainor w głównej roli!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *