sobota, 2 grudnia, 2023
PolitykaRozmowy o Ojczyźnie

Esbecja nie mogła sobie pozwolić na fabrykowanie dokumentów!

Sensacją dnia jest informacja o przeszukaniu domu Czesława Kiszczaka i znalezieniu wielu ciekawych dokumentów.  Wśród nich akta sprawy TW Bolek, które jak wszyscy wiemy mają dotyczyć Lecha Wałęsy.

Moim zdaniem wartość tych dokumentów będzie można ocenić dopiero po gruntownym ich przebadaniu, przez specjalistów z Instytutu Pamięci Narodowej.

Na blogu zamieściłem zaproszenie na spotkanie w Olsztynie – 5 marca – z Andrzejem Gwiazdą, który od lat 90-tych ub. w. należy do głównych oponentów Lecha Wałęsy, którego uznaje za zdrajcę ideałów sierpniowych i agenta SB. Dlatego mnie bardzo zainteresowała analiza prawdopodobieństwa tego, co może się w dokumentach znalezionych u Kiszczaka znajdować, dokonana właśnie przez Andrzeja Gwiazdę w wywiadzie dla TVP Info.

Reporter Tomasz  Sieliwończyk z TV Gdańsk, zapytał się Andrzeja Gwiazdy, czego się spodziewa po tych znalezionych w domu Czesława Kiszczaka dokumentach. Andrzej Gwiazda powiedział między innymi:

Każdy dokument rozszerza nasz zakres wiedzy. Jeżeli Kiszczak trzymał to w domu, to należy się spodziewać, że to były ważne dokumenty. Pani Kiszczak mówi to, co uważa za stosowne. Fabrykowanie dokumentów jest dość prymitywnym pomysłem. SB nie mogło sobie pozwolić na żadne wewnętrzne machlojki. Wpadki byłyby na porządku dziennym. Archiwa bezpieki musiały być rzetelne. Gdyby rola Wałęsy ujawniła się im wcześniej, tym większy miałaby wpływ na zmianę historii. W trzy lata po okrągłym stole już wiedzieliśmy, że Wałęsa jest współpracownikiem bezpieki! Bez żadnych wątpliwości, na podstawie dokumentów.

Andrzej Gwiazda mówi jak jest, ku prawdzie! Odsłuchaj cały krótki wywiad.

 

 

2 komentarze do “Esbecja nie mogła sobie pozwolić na fabrykowanie dokumentów!

  • Nic dodać nic ująć Andrzej Gwiazda jest żywym rzetelnym świadkiem tamtych czasów p. Anna Walentynowicz za życia głosiła prawdę Paradoks historii- ludzie którzy walczyli o niepodległość są odstawiani na boczny tor-proszę tylko o pamięć i szacunek dla nich. Bóg Honor Ojczyzna

    Odpowiedz
    • Dziękuję! Jak się okazuje… trwanie przy prawdzie jest niezwykle trudne ale prowadzi do zwycięstwa! Wydarzenia z Lechem Wałęsą ukazują, że mówienie prawdy to jedyna droga, do zachowania szacunku w Narodzie!

      Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *