czwartek, 25 lipca, 2024
Afera kałłowaŻycie Olsztyna

Brawom nie było końca! Odchodził Kim Dzong Un?!

30 kwietnia 2015 roku Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie nadinspektor Józef Gdańskizdał swoje obowiązki na ręce Komendanta Głównego Policji nadinspektora Krzysztofa Gajewskiego.

Uroczystość kameralna dla określonego grona, ale z pełną pompą.

W pożegnaniu wzięli udział zaproszeni policjanci i pracownicy garnizonu warmińsko-mazurskiego, przedstawiciele władz samorządowych i administracyjnych, oraz przedstawiciele służb współpracujących z policją.

Tak jak przewidywałem. Były peany na cześć komendanta Józefa Gdańskiego.

Nawet fakt, że ustępuje w niesławie, wskutek afery związanej z łamaniem prawa, przez podległych mu funkcjonariuszy, został przedstawiony jako honorowe wyjście.

Jak podają zaprzyjaźnione z KWP w Olsztynie media:

Uczestnicy uroczystości oddali Panu Generałowi honor, a brawom, które były tego wyrazem nie było końca

Jeszcze trwają? Idą na rekord Guinnessa? Pobiją zwolenników Kim Dzong Una, czy Fidela Castro?

Jakbym czytał relację z pożegnania wybitnego działacza PZPR, odchodzącego na emeryturę 30 lat temu!

Ciekawe, czy były spontaniczne okrzyki:

Zostań z nami, zostań z nami!?

A może:

Santo subito!

Nikomu nie przeszkadzało, że Józef Gdański, dwa miesiące temu w Sądzie Pracy, w pogardliwy sposób wyrażał się o swoich podwładnych, a garnizon, którym dowodził określał jako “dziadowski“.

No cóż, niektórzy tak mają: gdy ktoś pluje im w twarz mówią, że deszcz pada.

Po oficjalnej uroczystości każdy z jej uczestników miał okazję uścisnąć dłoń nadinsp. Józefowi Gdańskiemu – swojemu koledze, przełożonemu. 

Komendant Józef Gdański uniósł się honorem i odszedł, ponieważ miał ponoć dosyć skrzywionej solidarności zawodowej policjantów.

Wytknął podwładnym wartość, którą sam wcielał w życie z wielką gorliwością, wobec swojego zastępcy podinsp. Adama Kalla.

Do czasu powołania nowego Komendanta, jego obowiązki będzie pełnić mł. insp. Andrzej Zielonka, dotychczasowy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie.

Polska to dziwny kraj. Policja to dziwna instytucja.

Komendant Wojewódzki Policji traci stanowisko wskutek ujawnienia wymuszania zeznań, przez policjantów z pionu kryminalnego – oficjalna wersja.

Na pełniącego jego obowiązki Komendant Główny Policji wyznacza Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji nadzorującego służbę kryminalną, której funkcjonariusze dokonywali wymuszeń!

Brawom nie było końca! Ja chyba jednak żyję już w matrixie 😉

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *