sobota, 2 grudnia, 2023
Kukiz'15PolitykaRozmowy o Ojczyźnie

Cała prawda o kredytach frankowych – Tomasz Pitura

Na drugiej Debacie o Polsce organizowanej przez Kukiz’15, której tematem była: Cała prawda o tzw. kredytach frankowych usłyszałem wiele rewelacyjnych – jak dla mnie – informacji. Zaczęło się od tego, że poseł Andrzej Maciejewski stwierdził, że jeżeli Prezes powie „tak” to problem tzw. kredytów frankowych zostanie rozwiązany w try miga!

Tomasz Pitura, który był prelegentem tej debaty, przekazał słuchaczom trochę teorii o kredytach.

Sporo powiedział o mitach i nieprawdziwych informacjach krążących w społeczeństwie o frankowiczach. Było także o trolowaniu frankowiczów w internecie, przez osoby opłacane przez banki.

Ja nie mam kredytu tzw. frankowego ale z ciekawością wysłuchałem dużo praktycznych porad.

Jak walczyć o odzyskanie haraczu, który pobierają banki w związku z już udzielonymi kredytami tzw. frankowymi.

Na koniec spotkania wypowiedziała się pani prawnik i wskazała, co trzeba konkretnie zrobić aby nie przegapić sprawy i nie doprowadzić do przedawnienia.

Roszczenia z tytułu udzielonego kredytu, przedawniają się po upływie 10 lat, czyli ci, co brali kredyt w 2006 roku muszą już się spieszyć.

Jeżeli taki kredyt posiadasz to koniecznie obejrzyj pełną relację ze spotkania, a nie pożałujesz i może odzyskasz sporą kwotę.

Jeżeli dzięki mojemu pośrednictwu uda ci się coś odzyskać, to proszę o 1% dla Ku Prawdzie  😉

Andrzej Maciejewski i Tomasz Pitura wyrażali nadzieję, że ustawa w sprawie kredytów frankowych wejdzie w życie jeszcze w tym roku.

Warunek? Jeżeli Prezes powie „tak”!

Ja niestety wątpię, aby ustawa w sprawie kredytów frankowych weszła w życie z takimi zapisami, jakie zostały przedstawione podczas debaty.

Projekt ustawy przygotowany przez Kukiz’15 będzie przerobiony w taki sposób, by banksterka z Morawieckim na czele, też była zadowolona. 😉

 

 

12 komentarzy do “Cała prawda o kredytach frankowych – Tomasz Pitura

 • Najgorsze jest to, że oszukiwani są ludzie przez system bankowy bez względu na rodzaj kredytu. Dosyć często banki zmieniają na „dziko” regulaminy i ukrywają dodatkowe koszty, które klient musi ponieść. Najgorsze jest to, że wielokrotnie bankom udawało się uniknąć odpowiedzialności z tytułu takich „wałków” jak:
  – kredyt „Alicja”
  – polisolokaty
  – kredyty „frankowe”
  – odwrócona hipoteka
  I wszystko za cichym przyzwoleniem KNF-u, który jest powołany do nadzoru a nie do legitymizacji nieuczciwych praktyk bankowych. Dzięki bierności KNF-u powstają takie afery ja minn. Amber Gold. Winni powinni iść do więzienia i na pewno do tego doprowadzimy i afery należy nagłaśniać, gdyż ludzie nie wiedzą, ze można się bronić i co najważniejsze wygrywać z bankami. Wiem, że ludzie zaczynają myśleć o procesie zbiorowym przeciwko KNF-owi, do którego chętnie przystąpię i mam nadzieję, że przyczynię się do likwidacji tej nikomu niepotrzebnej instytucji w takiej formule.

  Odpowiedz
  • Dziękuję! Jestem jak najbardziej za! Skoro KNF nie zapobiegł „banksterce” to nie widzę sensu istnienia takiego ciała! To tylko wprowadza w błąd uczciwych kredytobiorców. Pozdrawiam i życzę powodzenia w walce 🙂

   Odpowiedz
  • Dziękuję! Oczywiście, że polecam czytelnikom odwiedzanie każdej strony, która może im pomóc. Sam mam zamiar jeszcze o „frankowiczach” i „złotówkowych” frajerach – do których i ja się zaliczam – dużo pisać, śledząc poczynania polityków i fachowców od zwalczania banksterki 😉

   Odpowiedz
 • Super sprawa i super zaangażowanie posłów KUKIZ`15. Wielkie dzięki dla wszystkich, co robią coś w tej sprawie. Temat jest ciężki, nie łatwy dla BANKSTERKI, ale łatwy dla nas wszystkich. Potrzeba odważnych i myślę, że wszytko idzie w dobrym kierunku. Społeczność musi w końcu przestać nas uważać za cwaniaków. Kto dostał kredyt pseudo CHF? Ci co nie załapali się na MdM, Rodzina na swoim itp. a nie mieli zdolności kredytowej w PLN. Pytanie czy nie mieli czy nie mogli mieć. Tego nie wiemy jaka matematyka w tamtych czasach działała. Myślę, że robiono wszytko, żeby nas nie było stać w PLN.
  Jak jest róznica miedzy kredytobiorcami PLN i CHF to, że „Frankowicz” jest świadomy, że BANK robi go w wała, a „Złotówkowicz” jeszcze nie …
  STOP BANKOWEMU BEZPRAWIU. http://www.bankowebezprawie.pl

  Odpowiedz
  • Dziękuję! „Frankowicze” to siła, którą politycy widzą i w tym nadzieja, że Prezes powie „tak” 😉

   Odpowiedz
 • Te niby kredyty to jedno wielkie oszustwo. Banksterzy za przyzwoleniem rządu od ponad 10 lat drenują i wysysają z Polski nasze pieniądze. Stop Bankowemu Bezprawiu!

  Odpowiedz
 • Każdy frankowicz powinien zapoznać się z tym materiałem i walczyć o swoje pieniądze.

  Odpowiedz
  • Dziękuję! I ja też tak sądzę! Dlatego napisałem o tym i zamieściłem materiał na blogu… Ku Prawdzie 😉

   Odpowiedz
 • Dziękuję za przekazanie obszernego materiału na temat kredytów tzw „frankowych”. Szkoda, że informacje pochodzą z tzw „drugiego obiegu” a główne media milczą. Jest to ważna informacja dla wiele setek tysięcy ludzi gdyż nie są świadomi, że są oszukiwania na tzw „franka”

  Odpowiedz
  • Dziękuję! Będzie pożytek jak choć jedna ofiara banków przeczyta, obejrzy film i wyszarpie coś dla siebie 😉

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *