sobota, 23 marca, 2024
InformacjeSport

Cudowne dziecko dwóch rąk! Łukasz Fabiański

Polska reprezentacja w piłce nożnej wywalczyła awans na przyszłoroczne mistrzostwa Europy, które odbędą się we Francji.

Jak w Sądzie Najwyższym moja prawda nie znajdzie uznania, będę musiał sprawiedliwości szukać w Europejskim Trybunale Praw Człowieka w Strasburgu.

Tak czy siak, wszystko mnie pcha w stronę Francji, w której już jestem.

Chyba przedłużę swoją kurację i z chwilą gdy rozlosują grupy mistrzostw, nabędę bilety na  mecze naszej reprezentacji.

Byłaby to moja pierwsza taka impreza w życiu, którą będę zawdzięczać niejakiemu Kałłowi! Paradoks?

Dzisiaj słuchałem radiowej relacji z meczu polskiej reprezentacji z Irlandią. Nie mam dostępu do TVP, ale polskich stacji radiowych mogę słuchać on-line.

Dzięki Jedynce  przeżyłem niesamowite chwile.

Tomasz Zimoch wzniósł się na wyżyny swoich możliwości i słowami przez 95 minut pięknie relacjonował to spotkanie.

Gdy doszło do 5-cio minutowej dogrywki, Tomasz Zimoch przypomniał swoje słowa z meczu WidzewBroendby z 1996, gdy krzyczał do mikrofonu:

Turku! Kończ ten mecz!

Była 3 minuta dogrywki i wynik 3:2 dawał awans Widzewowi do Ligi Mistrzów, a sędzia turecki „czekał” do ostatniej sekundy, by zakończyć spotkanie. Podobnie było i dzisiaj.

Jednak mnie z całej relacji utkwiło w głowie zdanie, które z pewnością przejdzie do klasyki polskich komentarzy sportowych.

Ja w swojej klasyfikacji stawiam je na pudle obok słynnego mistrzowskiego określenia, którego użył niezapomniany, wspaniały komentator Bohdan Tomaszewski

Szurkowski to cudowne dziecko dwóch pedałów!

Tomasz Zimoch po kolejnej dobrej, pewnej interwencji Łukasza Fabiańskiego określił go zdaniem:

Cudowne dziecko dwóch rąk!

Dla mnie… rewelacja! 😉 Oczywiście, najważniejsze było to, że polska reprezentacja pokonała walecznych Irlandczyków 2:1, i zapewniła awans na Euro 2016. Emocje były i… będą.

Robert Lewandowski zakończył eliminacje z dorobkiem 13 goli, i został królem strzelców. Brawo!

Bardzo dobry prognostyk na przyszły rok.