sobota, 13 lipca, 2024
InformacjePolicja

Nie doładujesz konta dziecka? Możesz być pobity!

Od czerwca br. policjanci z Elbląga pracowali nad sprawą bitej i znieważanej kobiety przez 15-letnią córkę. Śledczy ustalili, że dziewczyna dopuszczała się przemocy w sytuacjach, kiedy nie mogła dostać tego, czego sobie „zażyczyła”. Jej sprawa trafiła do sądu rodzinnego i nieletnich, który podejmie decyzję o dalszym losie 15-latki.

Na początku czerwca br. do policjantów w jednej z podelbląskich gmin przyszła zrozpaczona kobieta, która nie potrafiła poradzić sobie z dorastającą córką.

Opowiedziała jak to dziewczyna zaczęła znęcać się nad nią i jak jej agresywne zachowanie nasilało się z tygodnia na tydzień. Kradła pieniądze, przychodziła pijana i przesiadywała w Internecie.

Nastolatka najpierw zaczęła ubliżać matce, później ją biła, popychała i wyrywała włosy. Do tego stopnia, że pokrzywdzona kobieta wstydziła się wyjść z domu.

Kulminacja agresji miała miejsce na początku czerwca br. Kiedy kobieta nie doładowała jej konta internetowego, 15-latka dotkliwie ją pobiła. Wtedy zapadła decyzja aby sprawę zgłosić.

Policjanci przesłuchali rodzinę, sąsiadów i samą dziewczynę, którą skierowali do specjalistów. Sprawa trafiła do sądu rodzinnego i nieletnich, który zdiagnozuje stopień demoralizacji dziewczyny i zastosuje wobec niej środek wychowawczy.

Zespół Prasowy KWP w Olsztynie.

Ku Prawdzie: dla mnie jest to kolejny dowód na błędne przekonanie, że dziecko powinno być wychowywane… bezstresowo. W tym przypadku ewidentnie zabrakło rodzicielskiego klapsa w momencie, gdy dziecko stawiało kolejne “żądanie”, które miało realizować jego “niezbędne potrzeby”. Doładowanie konta to przyczyna pobicia rodzica, który nie doładował d… dziecka w odpowiednim momencie! Rodzicielski klaps to nie znęcanie się nad dzieckiem a metoda wychowawcza znana i stosowana od zarania ludzkości 😉

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *