poniedziałek, 26 lutego, 2024
InformacjeSport

Dopisało nam szczęście! Polska – Niemcy 2:0 na Stadionie Narodowym

Dopisało nam szczęście – te słowa wypowiedział Arkadiusz Milik zdobywca pierwszego gola, podsumowując mecz w piłkę nożną PolskaNiemcy rozegrany 11 października 2014 roku w Warszawie na Stadionie Narodowym.

Mecz zakończył się historyczną, pierwszą wygraną reprezentacji Polski 2:0. Udało się wygrać za 19-tym razem.

Smaczku wygranej dodaje fakt, że Niemcy są świeżo upieczonymi mistrzami świata po tryumfie w Brazylii.

Do tych słów Milika chciałoby się dopisać popularne powiedzenie, że: szczęście sprzyja lepszym!

Niestety, w rzeczywistości było tak, że to Niemcy grali futbol pozytywny, a my ograniczaliśmy się do rozpaczliwej obrony.

Statystyki mówią wszystko. Posiadanie piłki 62 % Niemcy, 38 % Polska. Strzałów na bramkę w pierwszej połowie 15 Niemcy, 1 Polska.

Na szczęście statystyki nie grają a liczą się zdobyte gole. My mieliśmy 3 stuprocentowe sytuacje i z tego wykorzystaliśmy dwie.

Tu nasuwa się porównanie do walki bokserskiej. 

Mistrz okłada niemiłosiernie pretendenta przez 11 rund a w 12 rundzie pretendent zadaje najpierw jeden celny cios, po którym mistrz jest liczony, a w ostatniej minucie pretendent wyprowadza kontrę, po której mistrz ląduje na deskach!

I to jest urok sportu!

Pomimo, że z naszej strony nie było pięknej gry to wreszcie była prawdziwa walka. Widać było, że wszyscy co wyszli na murawę Stadionu Narodowego chcieli dokopać Niemcom.

Każdy gryzł trawę a cudów w bramce dokonywał Wojciech Szczęsny, który został moim zdaniem bohaterem meczu. Bez jego magnesu w rękach, na nic by się zdały zdobyte gole.

Dodatkowo ja odniosłem wrażenie, że nawet Lukas Podolski grał z nami. On strzelając w poprzeczkę przy stanie 1:0 dla Polski, z pewnością pomyślał o rodzinnym Śląsku i nie chciał zrobić nam krzywdy 🙂

Po latach nikt nie będzie pamiętać o stylu w jakim wygraliśmy a data 11 października 2014 roku przechodzi do historii polskiej piłki nożnej. Napiszę więcej:

Dopisało nam szczęście i mecz przechodzi do historii polskiego sportu!

Mam nadzieję, że to zwycięstwo pozwoli naszym reprezentantom uwierzyć w siebie i w ten sposób narodziła się reprezentacja – drużyna Adama Nawałki, która nawiąże do sukcesów reprezentacji pod wodzą Antoniego Piechniczka a może nawet Kazimierza Górskiego!

No cóż… jak pokazał dzisiejszy mecz czasami marzenia się spełniają – wbrew statystykom i realiom 🙂

Biję brawo wszystkim co grali, DZIĘKUJĘ za już, i… TAK TRZYMAĆ!

08.10.2017 r.

Dzisiaj zakończyliśmy eliminacje do mundialu w Rosji. Wygraliśmy z Czarnogórą 4:2. Wygraliśmy grupę i jedziemy do Rosji z nadziejami na medal!

3 lata temu prorokowałem, że w meczu z Niemcami narodziła się reprezentacja – drużyna Adama Nawałki.

Miałem rację!

Mam nadzieję, że w przyszłym roku będę mógł napisać, że i tym razem nie pomyliłem się w… marzeniach 😉

 

2 komentarze do “Dopisało nam szczęście! Polska – Niemcy 2:0 na Stadionie Narodowym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *