sobota, 13 lipca, 2024
Afera kałłowaInformacjePolicjaŻycie Olsztyna

Dziękuję Panie Komendancie! Mogę jechać do Ameryki!

Informuję, że Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie nadinsp. Józef Gdański, udzielił mi urlopu wypoczynkowego, od 17 marca 2014 r., do 23 kwietnia 2014 r.

Dodatkowo, chyba z dobroci serca – komendant Gdański z tego słynie – bym odpoczął od stresującej pracy, od 24 kwietnia 2014 r. do końca okresu wypowiedzenia, tj. do 30 czerwca 2014 r., zwolnił mnie z pełnienia obowiązków na stanowisku Kierownika Sekcji, z zachowaniem prawa do wynagrodzenia!

Mogę jechać na Hawaje, a kasa będzie wpływać na konto. Super! Dziękuję Panie Komendancie!

Przydałaby się jeszcze jakaś premia – za 14 lat bycia w ryzach – bo tak naprawdę to za wynagrodzenie, które otrzymuję, mogę pojechać do Ameryki… pod Olsztynkiem.

Dziękuję jeszcze bardziej moim najbliższym współpracownikom i podwładnym, którzy przed tym rozstaniem – mamy wspólną nadzieję, że tymczasowym – urządzili mi bardzo zaskakujące pożegnanie.

Oprócz słów otuchy, otrzymałem w prezencie koszulkę, którą prezentuję na zdjęciu ilustrującym wpis.

Nie zamieszczam koszulki w całej krasie, ponieważ są na niej imiona tych, co życzą mi dobrze i szczerze wierzą, że wrócę.

Wybaczcie, ale wróg czuwa i nie chcę narażać Was na jakiekolwiek szykany.

Niestety, Paździoch znalazł w KWP w Olsztynie podwładnych, którzy nie zawahają się pomóc mu w tępieniu ludzi, którzy widzą jego zamordyzm i prywatę, i ośmielają się mnie popierać.

Dziękuję Panie Komendancie. Dziękuję współpracownikom. I jeszcze raz proszę: odwiedzajcie mnie na blogu codziennie! To będzie rzeczywiste, wielkie wsparcie mojej postawy.

 

13 komentarzy do “Dziękuję Panie Komendancie! Mogę jechać do Ameryki!

 • Stasiu!
  Nie zapomnij wypełnić wniosku o urlopowe i powinno być płatne najpóźniej w dniu poprzedzającym urlop. Kopię zachowaj dla siebie. Mi moja w sądzie bardzo się przydała. Urlopowe muszą ci zapłacić pomimo tego, że sąd przywróci cię do pracy. Pewnie mając to na uwadze komenda nie kazała ci przychodzić do pracy bo i tak za ten okres będą musieli zapłacić.

  Odpowiedz
  • Dziękuję! Prawdziwie praktyczna rada! Ja bym na śmierć zapomniał… w tym burzliwym okresie! Lecę w poniedziałek wypełnić wniosek. Jeszcze raz DZIĘKUJĘ!

   Odpowiedz
 • Witam Kierowniku jakim jesteś człowiekiem i szefem sekcji w wydz. zaopatrzenia w KWP świadczy gest pracowników bardzo sympatyczny( koszulkaz dedykacją) Nie znam takiego przypadku w przeszłości a pracuję już porą lat w tej firmie aby ważna persona z KWP odchodząc nawet na emeryturę była tak sympatycznie uhonorowana Cieszyć się że pracujesz w takim zespole i mam nadzieję pracować będziesz pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Dziękuję! Tak jak pisałem już w liście otwartym do JD: Wiem i wierzę, że zdecydowana większość policjantów i pracowników tych z kierownictwa i ich podwładnych to ludzie uczciwi, znający się na tym co robią, pracowici, mozolnie, z dużym trudem próbujący związać koniec z końcem! Moi podwładni i współpracownicy tym gestem potwierdzili moje przekonanie, że należą do tej grupy. To w swoim i ich interesie wystąpiłem z listem otwartym by nie zarządzali nami zamordyści, karierowicze i mądrzy inaczej. By ich niemądre decyzje nie dokładały im bezsensownej pracy, by praca była spokojna i przewidywalna.

   Odpowiedz
 • Może trzeba wyjść na ul. tak jak Ukraina to by może zrozumieli co to służba da Ojczyzny a nie klika i cwaniactwo i wszystkich mają a D. ludzie są z tobą Dobrze że ktoś poruszył to sprawę.

  Odpowiedz
  • Dziękuję! Spokojnie… nikt dla jednego człowieka nie wyjdzie na ulicę gdy miski są pełne! Za dużo ludzie maja do stracenia a mało do zyskania. Życie w prawdzie to … luksus dostępny nielicznym 🙂 Ja liczę najpierw na organy władzy, teraz już na te niezwiązane bezpośrednio z Policją. Pozdrawiam.

   Odpowiedz
   • Stasiu tych wyCiULanych to było ok. 700 osób. Część z nich jeszcze pracuje. Tym co zostali w CUL niekoniecznie zostawiono stare pensje. Jest sporo o tym w necie. Wystarczy wpisać Centrum Usług Logistycznych. Nie tylko Ciebie tak potraktowali. Widzę wspólny mianownik. Jak CUL dał nam wymówienia ( czy zgodnie z prawem ustali sąd) to też nie kazali nam przychodzić do pracy i płacili za ten okres. Zapomnieli za to o trzynastce, urlopowym, ekwiwalencie za ciuchy robocze i mi nie wypłacili nawet odprawy. Wszystko mają mi teraz wyrównać. Pozdrawiam.

    Odpowiedz
    • Dziękuję! Twój przypadek utwierdza mnie w przekonaniu, że jednak można wygrać! Obserwuj moje poczynania a mam nadzieję, że nie tylko Ty uwierzysz, że żyjemy nie na Ukrainie a w Polsce i z ludźmi łamiącymi prawo można wygrać!

     Odpowiedz
 • Witam przykre że firma nie potrafi wykorzystać potencjału jaki zyskała po 1989 {cywilne etaty} -cieszyłem się wtedy ze kraj będzie normalny – niestety najlepszych z nas jak widać po 14 latach wytężonej pracy można w imię swoich kierowniczych prywatnych (kino domowe) interesów wyeliminować, mam nadzieję że komendant KG sprawę rozwiąże zgodnie ze swoimi kompetencjami i przywróci normalność pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Dziękuję! No cóż… przykre, że zaczęto od eliminacji tego co wierzył w sprawiedliwość! Mi pozostaje zwrócić się tylko do… Boga? 🙂

   Odpowiedz
  • Dziękuję! Mam nadzieję, że wkrótce mój informatyk coś wymyśli i umożliwi wyrażanie Waszej opinii poprzez klikanie. Proste “lajki” były za łatwe do manipulowania, dlatego je zlikwidował.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *