Dziękuję Panie Komendancie! Mogę jechać do Ameryki!

Informuję, że Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie nadinsp. Józef Gdański, udzielił mi urlopu wypoczynkowego, od 17 marca 2014 r., do 23 kwietnia 2014 r.

Dodatkowo, chyba z dobroci serca – komendant Gdański z tego słynie – bym odpoczął od stresującej pracy, od 24 kwietnia 2014 r. do końca okresu wypowiedzenia, tj. do 30 czerwca 2014 r., zwolnił mnie z pełnienia obowiązków na stanowisku Kierownika Sekcji, z zachowaniem prawa do wynagrodzenia!

Mogę jechać na Hawaje, a kasa będzie wpływać na konto. Super! Dziękuję Panie Komendancie!

Przydałaby się jeszcze jakaś premia – za 14 lat bycia w ryzach – bo tak naprawdę to za wynagrodzenie, które otrzymuję, mogę pojechać do Ameryki… pod Olsztynkiem.

Dziękuję jeszcze bardziej moim najbliższym współpracownikom i podwładnym, którzy przed tym rozstaniem – mamy wspólną nadzieję, że tymczasowym – urządzili mi bardzo zaskakujące pożegnanie.

Oprócz słów otuchy, otrzymałem w prezencie koszulkę, którą prezentuję na zdjęciu ilustrującym wpis.

Nie zamieszczam koszulki w całej krasie, ponieważ są na niej imiona tych, co życzą mi dobrze i szczerze wierzą, że wrócę.

Wybaczcie, ale wróg czuwa i nie chcę narażać Was na jakiekolwiek szykany.

Niestety, Paździoch znalazł w KWP w Olsztynie podwładnych, którzy nie zawahają się pomóc mu w tępieniu ludzi, którzy widzą jego zamordyzm i prywatę, i ośmielają się mnie popierać.

Dziękuję Panie Komendancie. Dziękuję współpracownikom. I jeszcze raz proszę: odwiedzajcie mnie na blogu codziennie! To będzie rzeczywiste, wielkie wsparcie mojej postawy.

 

13 myśli na temat “Dziękuję Panie Komendancie! Mogę jechać do Ameryki!

 • 22 marca 2014 o 13:43
  Permalink

  Stasiu!
  Nie zapomnij wypełnić wniosku o urlopowe i powinno być płatne najpóźniej w dniu poprzedzającym urlop. Kopię zachowaj dla siebie. Mi moja w sądzie bardzo się przydała. Urlopowe muszą ci zapłacić pomimo tego, że sąd przywróci cię do pracy. Pewnie mając to na uwadze komenda nie kazała ci przychodzić do pracy bo i tak za ten okres będą musieli zapłacić.

  Odpowiedz
  • 22 marca 2014 o 15:56
   Permalink

   Dziękuję! Prawdziwie praktyczna rada! Ja bym na śmierć zapomniał… w tym burzliwym okresie! Lecę w poniedziałek wypełnić wniosek. Jeszcze raz DZIĘKUJĘ!

   Odpowiedz
 • 20 marca 2014 o 07:45
  Permalink

  Witam Kierowniku jakim jesteś człowiekiem i szefem sekcji w wydz. zaopatrzenia w KWP świadczy gest pracowników bardzo sympatyczny( koszulkaz dedykacją) Nie znam takiego przypadku w przeszłości a pracuję już porą lat w tej firmie aby ważna persona z KWP odchodząc nawet na emeryturę była tak sympatycznie uhonorowana Cieszyć się że pracujesz w takim zespole i mam nadzieję pracować będziesz pozdrawiam

  Odpowiedz
  • 20 marca 2014 o 09:05
   Permalink

   Dziękuję! Tak jak pisałem już w liście otwartym do JD: Wiem i wierzę, że zdecydowana większość policjantów i pracowników tych z kierownictwa i ich podwładnych to ludzie uczciwi, znający się na tym co robią, pracowici, mozolnie, z dużym trudem próbujący związać koniec z końcem! Moi podwładni i współpracownicy tym gestem potwierdzili moje przekonanie, że należą do tej grupy. To w swoim i ich interesie wystąpiłem z listem otwartym by nie zarządzali nami zamordyści, karierowicze i mądrzy inaczej. By ich niemądre decyzje nie dokładały im bezsensownej pracy, by praca była spokojna i przewidywalna.

   Odpowiedz
 • 19 marca 2014 o 13:16
  Permalink

  Może trzeba wyjść na ul. tak jak Ukraina to by może zrozumieli co to służba da Ojczyzny a nie klika i cwaniactwo i wszystkich mają a D. ludzie są z tobą Dobrze że ktoś poruszył to sprawę.

  Odpowiedz
  • 19 marca 2014 o 13:24
   Permalink

   Dziękuję! Spokojnie… nikt dla jednego człowieka nie wyjdzie na ulicę gdy miski są pełne! Za dużo ludzie maja do stracenia a mało do zyskania. Życie w prawdzie to … luksus dostępny nielicznym 🙂 Ja liczę najpierw na organy władzy, teraz już na te niezwiązane bezpośrednio z Policją. Pozdrawiam.

   Odpowiedz
   • 20 marca 2014 o 08:57
    Permalink

    Stasiu tych wyCiULanych to było ok. 700 osób. Część z nich jeszcze pracuje. Tym co zostali w CUL niekoniecznie zostawiono stare pensje. Jest sporo o tym w necie. Wystarczy wpisać Centrum Usług Logistycznych. Nie tylko Ciebie tak potraktowali. Widzę wspólny mianownik. Jak CUL dał nam wymówienia ( czy zgodnie z prawem ustali sąd) to też nie kazali nam przychodzić do pracy i płacili za ten okres. Zapomnieli za to o trzynastce, urlopowym, ekwiwalencie za ciuchy robocze i mi nie wypłacili nawet odprawy. Wszystko mają mi teraz wyrównać. Pozdrawiam.

    Odpowiedz
    • 20 marca 2014 o 12:12
     Permalink

     Dziękuję! Twój przypadek utwierdza mnie w przekonaniu, że jednak można wygrać! Obserwuj moje poczynania a mam nadzieję, że nie tylko Ty uwierzysz, że żyjemy nie na Ukrainie a w Polsce i z ludźmi łamiącymi prawo można wygrać!

     Odpowiedz
 • 18 marca 2014 o 22:36
  Permalink

  Witam przykre że firma nie potrafi wykorzystać potencjału jaki zyskała po 1989 {cywilne etaty} -cieszyłem się wtedy ze kraj będzie normalny – niestety najlepszych z nas jak widać po 14 latach wytężonej pracy można w imię swoich kierowniczych prywatnych (kino domowe) interesów wyeliminować, mam nadzieję że komendant KG sprawę rozwiąże zgodnie ze swoimi kompetencjami i przywróci normalność pozdrawiam

  Odpowiedz
  • 18 marca 2014 o 23:04
   Permalink

   Dziękuję! No cóż… przykre, że zaczęto od eliminacji tego co wierzył w sprawiedliwość! Mi pozostaje zwrócić się tylko do… Boga? 🙂

   Odpowiedz
  • 18 marca 2014 o 19:28
   Permalink

   Dziękuję! Mam nadzieję, że wkrótce mój informatyk coś wymyśli i umożliwi wyrażanie Waszej opinii poprzez klikanie. Proste „lajki” były za łatwe do manipulowania, dlatego je zlikwidował.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *