sobota, 13 lipca, 2024
PolitykaŻycie Olsztyna

Elektrociepłownia na śmiecie w Olsztynie? Lewica z władzą, nie z Narodem!

1 kwietnia 2017 roku, w olsztyńskim Hotelu Warmińskim, miała miejsce debata na temat: Tożsamość i wizerunek lewicy, a współczesna scena polityczna. 

Debatę zorganizowało Forum Postępu, platforma współpracy kilkunastu organizacji pozarządowych, oraz Sojusz Lewicy Demokratycznej. W trakcie przerwy w debacie, odbył się krótki briefing prasowy.

W zasadzie temat debaty mówi wszystko. Ja odniosłem wrażenie, że to jest normalne zwieranie szyków, szukanie partnerów do realizacji wspólnych celów.

Na obecną chwilę, takim celem są przyszłoroczne wybory samorządowe. Tak czynią już wszystkie partie i organizacje, które chcą zaistnieć w lokalnych społecznościach.

Uważam, że jednym z tematów, które mogą spolaryzować postawy wyborcze mieszkańców Olsztyna i pobliskich miejscowości w wyborach samorządowych, jest pogląd danej partii na kwestię budowy spalarni śmieci.

Dotychczas poznałem opinię PiS-u, Kukiz’15 i PSL.

Elektrociepłownia na śmiecie w Olsztynie? Korzystając z okazji, zadałem przedstawicielom lokalnych struktur SLD, pytanie o ich stanowisko, w kwestii tej inwestycji.

Odpowiedzi udzielili: Władysław Mańkut – przewodniczący Warmińsko-Mazurskiej Rady Wojewódzkiej SLD, i Marcin Kulasek – Sekretarz Warmińsko-Mazurskiej Rady Wojewódzkiej Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Cała wypowiedź na załączonym filmie. Mój komentarz: Elektrociepłownia na śmiecie, czy spalarnia śmieci w Olsztynie? Zwał tak, czy siak. Sojusz Lewicy Demokratycznej jest za! Lewica z władzą, nie z Narodem! Jak zwykle 😉 Czy ktoś miał wątpliwości?

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *