Epokowe wydarzenia w PiS! Niezbadane wyroki Prezesa!

Na wniosek rzecznika dyscyplinarnego europosła Karola Karskiego Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości wyrzucił ze swoich szeregów trzech posłów. PiS jednogłośnie zdecydował o wyrzuceniu z partii Adama Hofmana, Mariusza Antoniego Kamińskiego i Adama Rogackiego. Decyzja to skutek ujawnienia machinacji posłów przy rozliczaniu delegacji do Madrytu. 

Ci z Was, co interesują się choć w minimalnym stopniu polityką, z pewnością zauważyli to wydarzenie.

Prezes przestał chronić kolesiów!

Dla mnie to wydarzenie epokowe! Dlaczego? Bo wreszcie i małe sprawki stały się podstawą do wyrzucenia kolesi z republiki!

Oni nie sprzeniewierzyli milionów, czy setek tysięcy złotych. Jak na ich apanaże to przygarnęli do siebie nędzne grosze!

Daję se obciąć paznokcie u stóp, że po jakimś czasie będzie komunikat z prokuratury, czy jakiejś komisji, że tak naprawdę to oni zwrócili już te pieniądze i prawdopodobnie jedyną ich winą pozostanie fakt, że wykorzystali nieprecyzyjność przepisów!

Oni nie złamali prawa tylko postąpili nieetycznie!

Ot, tacy sprytni jak ci z Art-B, co stworzyli bankowy oscylator. Nie wnikam, na ile decyzja o wyrzuceniu kolesiów z PiS jest obliczona na poklask opinii publicznej, na ile jest motywowana dbaniem o PR, i na ile determinowały ją wybory samorządowe.

 

Dla mnie najważniejsze jest to, że ta decyzja, to efekt nieetycznej postawy kolesiów/posłów! Brawo Prezesie!

Następna sensacja, czy też epokowe wydarzenie z tym związane, to informacja nowego rzecznika PiS Marcina Mastalerka.

Ten następca wyrzuconego Hofmana poinformował społeczeństwo, że komitet wyrzucił kolesi z partii na podstawie informacji prasowych!

Opieraliśmy się na faktach. Rozumiem, że fakty przedstawiane przez media są rzetelne.

Dziennikarz opublikował informacje i oni bez sprawdzania uznali to za prawdę! Wyrzucili kolesi bo dziennikarz o tym napisał! No naprawdę, chyba przeniosłem się znów do… matrixu!

Musi to być matrix, bo proszę przeczytać kto jest rzecznikiem dyscyplinarnym PiS-u?!

Karol Karski, który ośmieszył siebie, PiS i Polskę swoimi wyczynami na Cyprze! Ten co korzystał z uroków bycia posłem, teraz ich osądza!

Zaiste… niezbadane są wyroki… Prezesa ;)

 

Na koniec wpisu refleksja osobista.

Ja w liście otwartym do Jerzego Dziewulskiego opisałem bardzo ogólnikowo o wyczynach kolesi z pierwszej republiki, którą odkryłem.

Opisałem klasycznego kolesia, który nieetyczną postawą szkodzi całej republice.

Niestety prezes tej republiki, przedłożył interes kolesia nad słowa… dziennikarza! 😉

Epokowe wydarzenia w PiS, przeniosły mnie do matrixu – państwa, gdzie moralność i etyka – tyle samo znaczą – co prawo. Zostanę tam na stałe, jeżeli wygram sprawy w sądzie.

 

PS. GRUDZIEŃ 2015

 

Nietrudno być… Jackowskim w naszym biednym kraju 😉  Afera madrycka umorzona!

 

epokowe wydarzenia

 

 

8 komentarzy do “Epokowe wydarzenia w PiS! Niezbadane wyroki Prezesa!

 • 14 listopada 2014 o 19:45
  Permalink

  Oszustwo na każdą kwotę jest złamaniem prawa. Skoro bilety na samolot kupili wcześniej niż rozliczyli podróż samochodami to prawo złamali ewidentnie. Inna sprawa, że z okazji wyborów i obawy przed utratą części głosów wszystko potoczyło się nienormalnie szybkim trybem.

  Odpowiedz
  • 14 listopada 2014 o 21:25
   Permalink

   Dziękuję! Pożyjemy… zobaczymy!

   Odpowiedz
 • 14 listopada 2014 o 08:52
  Permalink

  Witam (dziś piłkarze kadry w Gruzji zdają egzamin czy podążamy we właściwym kierunku czy mieliśmy trochę szczęścia) Delegacje służbowe zawsze były i są dorobieniem do pensji dziwne że takie działanie jest tolerowane w większości firm Brak precyzyjnych norm prawnych Umoczeni posłowie nie tylko z PIS natychmiast powinni zrezygnować z mandatów…. Władze PIS zachowały się ok. Szkoda że PO broni swoich ,,umoczonych” w beznadziejnych sytuacjach Takie tam standardy pozdrawiam

  Odpowiedz
  • 14 listopada 2014 o 09:57
   Permalink

   Dziękuję! Myślę, że na standardy takie, o których napisałeś musimy poczekać jeszcze kilka kadencji Sejmu. Posłowie niezależnie od opcji z trudem rezygnują z immunitetu a mandatu trzymają się do ostatniej kropli … potu! 🙂

   Odpowiedz
   • 14 listopada 2014 o 22:15
    Permalink

    Pamiętacie jak przed „dojściem do koryta”, P. D. Tusk obiecywał znieść immunitety, zlikwidować senat, wprowadzić JOW-y, zmniejszyć liczbę Posłów do 230? Obiecywał.

    Odpowiedz
    • 14 listopada 2014 o 23:21
     Permalink

     Dziękuję! Kto by to pamiętał 🙂 To zasada polityka: obiecywać to czego oczekują wyborcy! A realizować to czego oczekuje republika kolesiów!

     Odpowiedz
     • 17 listopada 2014 o 13:24
      Permalink

      Tak się składa, że ja bardzo przywiązuję wagę do składanych obietnic traktując je jak rodzaj umowy społecznej. Nigdy nie zaufam temu co składa dużo obietnic bez pokrycia ani temu co zawiódł. To było podstawą moich wyborczych decyzji i dlatego dostałeś mój głos. Mam nadzieję, że takich sytuacji było dużo. Pozdrawiam.

      Odpowiedz
      • 17 listopada 2014 o 18:06
       Permalink

       Dziękuję Tobie i każdemu z osobna, kto mimo wszystko postawił na mnie… krzyżyk 🙂 Ilu WAS było – to się jeszcze okaże.

       Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.