czwartek, 25 lipca, 2024
Sport

FIFA-a ogłosiła i Ku Prawdzie ogłasza!

Najpiękniejszego gola XX Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Brazylia 2014 zdobył Robin van Persie! Dla mnie bramka zdobyta przez tego 31-letniego holenderskiego napastnika była i pozostała THE BEST!

Już we wpisie z 24 czerwca napisałem: strzelić gola głową, za kołnierz, praktycznie w okienko, uznawanemu za najlepszego bramkarza świata Ikera Casillasa, po bardzo dalekim podaniu, to naprawdę… majstersztyk.

I zdania nie zmieniłem. Holandia tym meczem sprowadziła na ziemię niebotycznie zgranych, skutecznych i wydawało się, że niedoścignionych, aktualnych w tamtym momencie mistrzów Europy i Świata – Hiszpanów.

Zdaniem fanów z całego świata, którzy głosowali internetowo, za najpiękniejszego  gola MŚ 2014 uznano  gola strzelonego przez 23-letniego kolumbijskiego pomocnika Jamesa Rodrigueza w 1/8 finału pomiędzy Kolumbią a Urugwajem. Ogłosiła to dzisiaj FIFA – Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej. Przyznaję też… majstersztyk… przyjęcie piłki piersią… uderzenie z woleja!

Jednak dla mnie wydaje się to “prostsze” do wykonania, niż zgranie tylu elementów, co przy golu Persiego! Dodatkowo, moim zdaniem gol Persiego, to gol wieńczący jego karierę, a gol Rodrigueza to gol zwiastujący wielkiego piłkarza! A czy Wy wybraliście swojego gola MŚ 2014?

FIFA ogłosiła gola zdobytego przez Jamesa Rodrigeza, najpiękniejszym golem XX Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Brazylia 2014. Ja ogłaszam swój wybór – niezgodny z FIFA – najpiękniejszego gola zdobył Robin van Persie!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *