środa, 21 lutego, 2024
Film

Skyfall – Sam Mendes

Skyfall to 23 odcinek przygód nieśmiertelnego agenta Jej Królewskiej Mości Jamesa Bonda.

Wczoraj wieczorem i dzisiaj po południu TVP1 uraczyła widzów tym przebojem kinowym z 2012 roku. Film został nakręcony w 50 rocznicę premiery pierwszego filmu o przygodach agenta 007 Doktor No. W 1962 roku, w rolę tego przystojnego i uroczego zabójcy wcielił się niedościgniony (jak dla mnie)  Sean Connery. Jak łatwo wyliczyć wychodzi, że prawie co 2 lata nagrywany jest nowy odcinek. Z pewnością powstaną następne. Skyfall już przyniósł producentom rekordowy dochód, wynoszący ponad 1 miliard dolarów!

Gdy wczoraj dosyć przypadkiem włączyłem tv na ten film, to mówiąc szczerze miałem zamiar po kilku minutach przełączyć na coś ciekawszego. Takie filmy uważam za w 100% przewidywalne, i nie bardzo mam ochotę tracić czas na ich oglądanie. Jednak ku memu zaskoczeniu film mnie… wciągnął. Nawet przekonałem się do Daniela Craiga, który już po raz trzeci wcielił się w tego herosa. Spodobał mi się taki: podstarzały, nieogolony i ciut „ułomny” fizycznie… „uczłowieczony”. Także ilość scen kaskaderskich i tricków filmowych była… znośna.

Fabuła ciekawa i okraszona specyficznym bondowskim humorem. Dodatkowo rozbawiły mnie dwie sceny kaskaderskie. Pierwsza: Bond podczepia się pod szybkobieżną windę i tak holuje się ze sto pięter w górę, momentami utrzymując się chwytem jednoręcznym. Druga: Bond bierze rozbieg i łapie się ostatniego wagonu pędzącego już metra. Iście herkulesowe wyczyny tego alkoholika bez kondycji. Poza tym, dla mnie pełne zaskoczenie w finale, gdy ginie… no nie będę zdradzać kto.

Reasumując: to był pierwszy Bond, który spodobał mi się w 100% od czasu GoldenEye, w którym to Pierce Brosnanowi partnerowała nasza Izabella Skorupko. No i ta bondowska muzyka, ponadczasowe przeboje w wykonaniu Tiny Turner i Adele.

Skyfall – za całokształt filmu daję 5 łezek, chociaż żadnej nie uroniłem i umieszczam film w kategorii HIT. Teraz wypada tylko czekać na 24 odcinek Bonda, bo przecież nikt o zdrowych zmysłach nie zarzyna kury znoszącej złote jaja.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *