poniedziałek, 4 grudnia, 2023
Afera kałłowaPolicjaŻycie Olsztyna

Funkcjonariusz Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie przekracza uprawnienia?!

Trzy dni temu obserwowałem przebieg pikiety pod Urzędem Wojewódzkim z hasłem przewodnim: Stop brutalnym działaniom policji. Trochę na poważnie, ale i trochę dla żartu, zaproponowałem uczestnikom pikiety, aby następna demonstracja odbyła się pod hasłem: Stop brutalnym i bezprawnym działaniom policji! Tak też zatytułowałem tamten wpis. Życie szybko dopisało dalszy ciąg tej historii.

To, że w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Olsztynie – moim zdaniem – czołowym przestępcą w mundurze jest funkcjonariusz: Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie mł. insp. Adam Kall, wiem już od ponad dwóch lat.

A, że nadużywa stanowiska dla realizacji prywatnych potrzeb to wiedzą wszyscy ci, których los z nim zetknął.

Nawet Prokurator już mu wytknął – po moim zawiadomieniu – że przekroczył swoje uprawnienia w stosunku do Naczelnika Wydziału Łączności i Informatyki.

Nimb żołnierza  Działoszyńskiego jeszcze wtedy działał i przełożeni Adama Kalla zgodnie orzekli, że Prokurator nie ma nic do gadania, a ten burak warszawski jest wypisz wymaluj… jak szef, to kto ośmieli się wszcząć – w stosunku do niego – postępowanie dyscyplinarne, czy wyjaśniające?

Przypominam, że nawet gdy w sądzie udowodniłem, że Adam Kall skutecznie zastraszył Jacka Stankiewicza, to ani jego przełożeni, ani BSW, ani Prokuratura nie kiwnęła nawet palcem, by chociaż dać mu przestrogę… że źle się bawi 😉

Bizancjum stworzone przez szefa w KGP, pewnie było natchnieniem dla poczynań Adama Kalla w Olsztynie.

Tym razem, ja nie składałem zawiadomienia do prokuratury, tylko jak przystało na dziennikarza, informowałem społeczeństwo o nowych wyczynach Adama Kalla, poprzez wiadomości mailowe i wpisy na blogu i Ryjbooku.

Zastanawiałem się, kiedy zostanę znów oskarżony o… pomówienie Adama Kalla.

A tu proszę. Odbieram wczoraj pocztę i jest list z Prokuratury, która zawiadamia mnie, że:

Postanowieniem Prokuratora Rejonowego Olsztyn Południe w Olsztynie z dnia 16 maja 2016 r. wszczęte zostało śledztwo… w sprawie zaistniałego w bliżej nieokreślonym czasie nie później niż do 04.02.2016 r. przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie w ten sposób, iż podczas prowadzenia robót budowlanych we wpisanym do rejestru zabytków budynku nr 4 usytuowanym w Olsztynie przy ul. Pstrowskiego 3… polecił przebudowę pomieszczeń biurowych na mieszkanie służbowe bez zapewnienia ochrony konserwatorskiej tego obiektu, tj. o czyn z art. 231 § 1 kk.

Ktoś może powiedzieć… pryszcz! OK.

Ale dla mnie ten pryszcz jest oznaką, że jednak coś drgnęło!

Wreszcie i Prokurator zauważył, że tak ewidentne łamanie prawa przez funkcjonariusza Policji, wymaga pochylenia się nad tą sprawą. Kropla drąży skałę.

Jak Prokurator pogrzebie w projekcie remontu, jego kosztorysie, zasadach finansowania – wykorzystanie środków z UE – to może ten pryszcz urosnąć do dużego wrzodu.

Przypomnę… Al Capone nie poszedł siedzieć za morderstwa, które zlecał, a garował za podatki.

Czy funkcjonariusz KWP w Olsztynie przekroczył uprawnienia w tym wypadku?

Czy jest to Adam Kall?

Czy wrobią w to innego funkcjonariusza lub urzędnika KWP w Olsztynie? Czy dalej strach przed warszawką będzie paraliżować prawe myślenie podwładnych?

Zobaczymy co z tego wyciśnie Prokurator.

Ku Prawdzie będzie trzymać rękę na pulsie i nie przewiduję… szybkiego umorzenia śledztwa. Adamie Kalle, może czas wyciągnąć raport z biurka, bo chyba w tym roku, to już nie przypną kolejnego kałowego medalu? 😉

Tomaszu Klimku – masz chroniczny katar, że nie czujesz smrodu? 😉

 

4 komentarze do “Funkcjonariusz Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie przekracza uprawnienia?!

 • Gdyby wszystkich tych policjantów, którzy nadużywają władzy wypierdalano do cywila to nie byłoby komu łapać bandytów. Smutne ale prawdziwe. Pozdrawiam wojownika o prawdę. W policji nawet w statystykach jej nie znajdziesz ale życzę powodzenia w tej walce z wiatrakami!

  Odpowiedz
  • Dziękuję! Gdyby… gdyby… Gdybologia to piękna dziedzina nauki 😉 Pozdrawiam!

   Odpowiedz
 • Stanisławie pewnie ten twój kałł teraz żałuje że nie zaaplikował ci jednak cyklonu b

  Odpowiedz
  • Dziękuję! Żałuje? Najwyżej jest wkurw… na maksa, że wszyscy już wiedzą jakim jest… głupim burakiem 😉

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *