czwartek, 25 lipca, 2024
Jerzy JaśkowskiZdrowie

Grypa – Choroba samo ustępująca!

Grypa objawia się po ok. 2-3 dniowym okresie wylęgania, wzrostem temperatury do 39-40 stopni, silnymi bólami głowy, mięśni i zawrotami głowy. Niekiedy występuje ból w stawach. Stwierdza się wyraźne osłabienie. Często dodatkowo występuje opryszczka. Nieżyt tchawicy daje suchy, męczący, napadowy kaszel, podobny do kokluszu.

Choroba trwa zwykle kilka dni. Gorączka nagle spada. Po spadku temperatury, osłabienie i kaszel nie zawsze ustępują. Podręczniki podają, że grypę wywołują wirusy grupy A i B. Wybuchy epidemii ogniskowej zdarzają się co 1-3 lata. Większe epidemie co 10-15 lat. Najbardziej czynny jest wirus A. Epidemie występują w okresie zimowym (brak słońca-witamina D-3). Objawy ustępują po około 5-7 dniach. Powikłania są bardzo rzadkie i dotyczą 1-5% chorujących. Występują głównie u osób starających się “przechodzić” grypę.

Leczenie. Grypa jest zwykle chorobą samo ustępującą! Wystarcza leczenie objawowe, leczenie w łóżku. U dorosłych można podawać salicylany (aspirynę). W przypadku kaszlu stosuje się leki przeciwkaszlowe – kodeinę. Nie stosuje się antybiotyków ani sulfonamidów. Aż tyle w podręczniku dla studentów! Oxfordzki podręcznik medycyny klinicznej, w ogóle nie wymienia grypy jako istotnej choroby, chociaż znajdujemy takie jednostki chorobowe jak: różyczka, ospa, odra, tężec. Tyle informacji na temat grypy w podręczniku dla lekarzy.

W 2009 roku, przemysł szczepionkarski rozpętał kampanię dezinformacji na temat tzw. meksykańskiej – świńskiej grypy. Straszono ludzi, że to jest pandemia i w samych Stanach umrze 100 000 ludzi. Prawda była taka, że w USA w czasie tej okrutnej, gazetowej epidemii, realizowanej przez posłusznych urzędników WHO, zmarło w USA 18 osób na grypę, w populacji 320 milionowej.

Ot taki przekręt za pieniądze podatnika. A potem się dziwisz, że na zwykłą operację zaćmy, musisz czekać 3 lata, z powodu braku pieniędzy. Twoich pieniędzy, które urzędnik ministerstwa przelał wcześniej do prywatnych kieszeni producentów szczepionek.

O braku podstawowej wiedzy w zakresie chorób zakaźnych Ministra Zdrowia Konstantego Radziwiłła, świadczy jego wypowiedź:

Jeżeli chodzi o choroby wirusowe, a grypa nią jest, to szczepienie jest nie tylko najlepszym ale w zasadzie jedynym narzędziem walki z tą chorobą.

I mamy kolejne problemy z zakresu wiedzy merytorycznej. Po pierwsze, wyraźnie widać, że minister jest na bakier ze współczesną wiedzą medyczną, ponieważ do leczenie takich chorób – grypy i grypopodobnych – wystarczy zwykły węgiel medyczny. Po drugie, nie zna nawet reklam wakcynologów, ponieważ tacy „specjaliści” jak prof. Szenborn czy Wysocki, jeszcze niedawno namawiali, nawet do podawania dzieciom, leków przeciwwirusowych w rodzaju Tamiflu [oseltamiwir]. Czyli z jednej strony ministerstwo wpuszcza na rynek lek, który rzekomo jest lekiem – między innymi – przeciwgrypowym, a po kilku latach minister zaprzecza temu. Lek kosztował ponad 200 złotych i był przez określone grupy lekarzy często przepisywany. Na ile kasy naciągnięto podatnika?

Kolejnym praniem mózgów Służbie Zdrowia jest stwierdzenie:

Nie ma żadnej wątpliwości, że wszyscy profesjonaliści medyczni, a przede wszystkim lekarze, mają obowiązek informowania o szczepieniach i zachęcania do nich.

To jest już zupełne pomieszanie z poplątaniem. Jeżeli mają obowiązek, co jest oczywiste, to muszą podawać prawdę, a nie propagandę z reklamówek. Jeżeli podadzą prawdę, to na jakiej podstawie mają potem okaleczać ludzi?

Minister Zdrowia Konstanty Radziwiłł już nie raz wykazał się niewiedzą! Zaprzeczał leczniczemu działaniu marihuany, w momencie gdy jego odpowiednicy w Izraelu czy Kanadzie, potwierdzają lecznicze działania konopi i organizują konferencje międzynarodowe, mające tą wiedzę przybliżyć lekarzom. Zwalczał administracyjnie homeopatię, zamiast zorganizować konferencję, na której zwolennicy i przeciwnicy tej metody, mogliby przedstawić swoje argumenty.

NaturalNews.com – 05 lipca 2012 r. – Brytyjska firma GlaxoSmithKline, została skazana na 3 miliardów dolarów kar z powodu największego oszustwa opieki zdrowotnej w historii. GSK przyznała, że lekarze zostali przekupieni, aby naciskać na sprzedaż potencjalnie niebezpiecznych leków, w zamian za bilety na Madonnę, hawajskie wakacje i lukratywne wycieczki. CDN

dr Jerzy Jaśkowski

Ku Prawdzie: Dr Jerzy Jaśkowski argumentuje tezę, że w Polsce – w państwie istniejącym tylko teoretycznie – nie zdrowie Narodu jest najważniejsze, a interes koncernów farmaceutycznych. Pamiętajmy: grypa jest zwykle chorobą samo ustępującą! A każde nagłe zainteresowanie się urzędników jakąś chorobą, jest uwarunkowane naciskiem firm produkujących leki!

 

źródło: facebook
źródło: facebook
Ku Prawdzie: Dziękuję! Ogary poszły w las! Super!
źródło: facebook
źródło: facebook
Grażyna Adamczyk
źródło: facebook
Ku Prawdzie: Dziękuję! Ludzie są różni i różnie reagują na szczepionki i na… wpisy w internecie! 😉
źródło: facebook
źródło: facebook
Ku Prawdzie: Dziękuję! Słuchać i czytać dr Jaśkowskiego zapewne warto! Natomiast postępować, każdy powinien zgodnie ze swoim… sumieniem 😉
źródło: facebook
źródło: facebook
Ku Prawdzie: Dziękuję! O grypie z 1918 r. dr Jaśkowski też mówił. Będzie to w mojej następnej relacji ze spotkania na temat: dlaczego rodzice boją się szczepić dzieci. Zapraszam.
waclawa-skrzypinska
źródło: facebook
Ku Prawdzie: Dziękuję! No cóż… poproszę dr. Jaśkowskiego by odniósł się do… hiszpanki, wpisem na blogu 😉 O pandemiach grypy rzeczywiście we wpisie nic nie ma. Mnie też to zaciekawiło… 😉
Grażyna Duszczak
źródło: facebook
Ku Prawdzie: Dziękuję! Reklama dźwignią przemysłu farmaceutycznego! 😉 A naturalną metodę zwalczania grypy właśnie przechodzę… tylko bez wódki 🙁

4 komentarze do “Grypa – Choroba samo ustępująca!

 • Co do homeopatii, to jest oczywiste, że to ściema.

  Jak się walczy z ciemnotą, to samemu trzeba uważać, by jej nie podlegać, szanowny autorze tego tekstu.

  Odpowiedz
  • Dziękuję! Piszę szczerze… jestem chyba za… ciemny, by zrozumieć zarzut, w stosunku do dr JJ. Toć we wpisie nic nie ma o gloryfikowaniu homeopatii, a jedynie zarzut do KR, że zwalcza ją, bez… wysłuchania racji obu stron. Ewentualnie proszę o… rozjaśnienie tematu 😉

   Odpowiedz
  • Dziękuję! Proszę przeczytać uważnie początek wpisu… i chyba wszystko jasne 😉

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *