wtorek, 5 grudnia, 2023
Polityka

Ignoranci wtargnęli na teren, który jest domeną nauki!

12 grudnia prof. Iwo Białynicki-Birula wygłosił w Pałacu Prezydenckim laudację na rzecz naukowców, odznaczonych przez Prezydenta Andrzeja Dudę. Za osiągnięcia w pracy naukowej zostali odznaczeni prof. Roger Penrose i prof. Andrzej Trautman

Profesor Iwo Białynicki-Birula przemawiał. Było miło i bezstresowo do końcowego fragmentu wystąpienia:

Moje wystąpienie chciałem zakończyć uwagami, ponieważ mam okazję przemawiać nie tylko do uczestników konferencji i młodzieży, ale także do polityków. Chciałem zwrócić uwagę na pewien bardzo niepokojący fakt.

Otóż nieskrępowana współpraca międzynarodowa i brak ideologicznie motywowanej ingerencji w naukę, są podstawą działania nas, którzy zajmują się nauką. Przypomnę, że w faszystowskich Niemczech, fizyka została podzielona na tą poprawną niemiecką fizykę, i na tą fałszywą żydowską fizykę.

W rezultacie fizycy o korzeniach żydowskich, zostali zmuszeni do emigracji. I co się stało? Ci uczeni wylądowali w Stanach Zjednoczonych i pomogli skonstruować bombę, która zostałaby użyta przeciwko tym właśnie Niemcom, gdyby wojna nie skończyła się w maju, a trwała jeszcze dłużej.

Oczywiście w Polsce nie jest tak źle, ale jednak z niepokojem obserwuję ingerencję, która jest motywowana politycznie i ideologicznie w naukę. I bardzo się cieszę, że pan minister nauki, pan premier Jarosław Gowin słyszy to, bo wydaje mi się, że sprawa ta wymaga jednak pewnej reakcji.

Mamy bowiem próby zastąpienia teorii ewolucji kreacjonizmem. Mamy próby zastąpienia nauk medycznych, ideologicznie motywowanymi regulacjami. Mamy próby zastąpienia praw aerodynamiki, argumentami opartymi na parówkach i puszkach z coca-coli. Otóż to wszystko wskazuje na to, że wymagana jest jednak pewna zdecydowana tutaj reakcja, na tego typu wtargnięcia ignorantów na teren, który jest domeną nauki. Dziękuję.

 

 

Bardzo niepokojący fakt. Ignoranci wtargnęli na teren, który jest domeną nauki! Jak by tego nie rozpatrywać, prof. Iwo Białynicki-Birula ostrzega polityków: źle się bawicie!  Jeszcze do bomby, która pozbawi władzy obecnie rządzących, droga daleka, ale naukowcy widzą problem i wydaje się, że  w zaciszu pracowni fizycznych i chemicznych prace konstrukcyjne już trwają 😆

 

zbigniew-zielinski
źródło: facebook
Ku Prawdzie: Dziękuję! Dlaczego jak widzę imię i nazwisko z pyskiem psa, to zrywam boki ze śmiechu? 😆  Poza tym ktoś, kto uważa profesora za nieuka rzeczywiście nie jest… człowiekiem 😆
iwona-dabrowska
źródło: facebook
Ku Prawdzie: Dziękuję! Fakt… w dzisiejszych czasach to wielki wyczyn… być przyzwoitym! 😆 Również życzę prof. dużo zdrówka!
zbyszek-wysz
źródło: facebook
Ku Prawdzie: Dziękuję! Populista i do tego podobny do innego populisty Wesz czy coś 😆

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *