Jak szlachcic na zagrodzie!

W artykule Jak szlachcic na zagrodzie, który ukazał się w gazecie Rzeczpospolita, opisano nadużycia urzędników. Na wstępie stwierdzono, że w 2013 roku potroiła się liczba przestępstw przekroczenia uprawnień. Nihil novi!

W tym artykule Mariusz Sokołowski, złotousty rzecznik Komendy Głównej Policji stwierdził:

Być może wzrost liczby takich przestępstw wynika także z tego, że katalog osób uznawanych za funkcjonariuszy publicznych jest obecnie szerszy niż kiedyś.

Ciekawe, na ile te statystyki mogłyby być wyższe, gdyby kierownictwo służbowe wyższego stopnia było traktowane na równi z szeregowym urzędnikiem?

Ciekawe kiedy, i czy w ogóle gazety opublikują artykuły o luksusowych zakupach w KWP Olsztyn, o których tendencyjnie poinformowałem społeczeństwo?

Znając zależność i układy lokalnych środków masowego przekazu, to mogę stwierdzić, że z pewnością napiszą wtedy, gdy Prokurator coś udowodni. Tzn: czekaj tatka latka 😉

Proponuję zabawę: książka ulubionego pisarza lub płyta ulubionego wykonawcy trafi do tego z moich czytelników, który w komentarzu pierwszy poda, która gazeta jako pierwsza napisze o zestawie kina domowego, zakupionym do mieszkania kierownika służbowego wyższego stopnia.

Jeden strzał z jednego adresu!

Warunkiem odebrania nagrody jest zgoda na podanie na moim blogu imienia, nazwiska i miejscowości, z której pochodzi zwycięzca.

Rozwiązanie zabawy po ukazaniu się artykułu. Oczywiście bawimy się, tak jak dotychczas, a laureata zapytam się o ujawnienie danych po rozstrzygnięciu!

 

6 komentarzy do “Jak szlachcic na zagrodzie!

  • 31 marca 2014 o 14:56
   Permalink

   Dziękuję! Rzecznicy nauczyli się tak… lać wodę, że taka sprawa to betka. A jak prawda jest przytłaczająca to najłatwiej… milczeć 🙂

   Odpowiedz
  • 30 marca 2014 o 08:26
   Permalink

   Dziękuję! Strzelajcie dalej 🙂

   Odpowiedz
 • 29 marca 2014 o 00:50
  Permalink

  Witam strzał poza konkursem Gazeta Wyborcza pozdrawiam

  Odpowiedz
  • 29 marca 2014 o 21:14
   Permalink

   Dziękuję! Czekam na dalsze propozycje 🙂

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *