poniedziałek, 11 grudnia, 2023
ScrabbleSport

Konojady 2014 – Oby Rżało

W miniony weekend tak jak oznajmiałem Wam wcześniej, wziąłem udział w III Otwartych Mistrzostwach Konojad „Oby Rżało” w Scrabble.

W turnieju wzięło udział 77 zawodników z całej Polski. Piotr Broda z Sandomierza miał najwięcej kilometrów do pokonania, aby pojawić się w Konojadach i dlatego otrzymał z rąk organizatora Sławka Łukasika nagrodę specjalną dla najwytrwalszego pielgrzyma.

W stosunku do pierwszego turnieju z 2012 roku, ilość uczestników wzrosła ponad 2-krotnie z 32 do 77 i już wieś Konojady wyprzedziła we frekwencji duże miasta, które organizują takie mistrzostwa.

Zapewniam wszystkich niezdecydowanych, że z uwagi na atmosferę jaka panuje w Konojadach warto tam bywać!

Żarło było różnorodne i wyśmienite!

W przyszłym roku zabiorę z domu MAGGI (jest w słowniku PFS) bo flaczki były ciut za mało ostre. Ciasta… pychota!

No i uszy wędzonego prosiaka zapijane sponsorowanym piwkiem – delicje!

Do tego muzyka na żywo, grana przez Plebana i impreza… udana 🙂

W imieniu organizatorów już teraz zapraszam na IV mistrzostwa Konojad w 2015 roku.

Mój wynik sportowy mnie satysfakcjonuje: 6:6 i 41 miejsce. W końcowej klasyfikacji wyprzedziło mnie 2 zawodników z niższym rankingiem (mój ranking – 105,86), czyli byłem na pudle w takiej mojej osobistej klasyfikacji.

Jak zwykle początek miałem „wystrzałowy” bo pierwszy ruch i… strata. W partii z Małgorzatą Deszczyńską (ranking – 134,41) położyłem LAMINAL a z takiego zestawu liter nie ma 7!

Za to ostatni ruch, którym zakończyłem turniej dał mi odrobinę satysfakcji, bo z układu AEOOLS? położyłem ALOESOM.

Z tego zestawu liter wychodzi jeszcze słowo AEROSOL.

Tu muszę podziękować koleżance z Ostródy Kasi Dębskiej, że nie zablokowała planszy i miałem gdzie to słowo wcisnąć na koniec partii, co jak wiedzą scrabbliści nie jest takie proste.

Najwięcej satysfakcji dało mi rozpoczęcie partii z Katarzyną Rachaus, poprzez położenie słowa ŁOKAŚ – gatunek chrząszcza 🙂

Pomimo, że nie było to najlepiej punktowane słowo z zestawu liter: AOJKŁMŚ,  co mi uzmysłowił kolega Donio, to jednak pokusa zaprezentowania łokasia zwyciężyła i nie szukałem innych słów (MOKŁAŚ).

Szczegółowe wyniki na stronie Polskiej Federacji Scrabble: Konojady 2014 -wyniki

2 komentarze do “Konojady 2014 – Oby Rżało

  • No to się trochę oderwałeś od szarzyzny codziennego życia. Pisałem kiedyś, że ryba psuje się od głowy i nikt się tym nie przejmował do momentu ujawnienia taśm. Myślę, że bez poważnych roszad tym razem nie obejdzie się. Ciekawe jak wyjdą na tym szeregowi pracownicy. Oby nikomu nie oberwało się rykoszetem.

    Odpowiedz
    • Dziękuję! Trafiłeś w sedno… oderwałem się na moment a tu prawie przewrót! Obejrzałem konferencję Tuska i dzisiaj wieczorem napiszę tekst „Taśmy a sprawa Olsztyna” 🙂 Zapraszam do lektury 🙂

      Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *