czwartek, 18 kwietnia, 2024
Rozmowy o OjczyźnieWojskoŻołnierze NiezłomniŻycie Olsztyna

Waldemar Brenda – Konspiracja na Warmii i Mazurach po 1945 roku

20 lutego 2017 roku – Waldemar Brenda w ramach cyklu Rozmowy o Ojczyźnie, sporej grupie mieszkańców Olsztyna, przybliżył temat: Konspiracja na Warmii i Mazurach po 1945 roku.

W swojej karierze blogera – dziennikarza, byłem już na kilkudziesięciu odczytach, wykładach i spotkaniach autorskich. Na szczęście znakomitą większość tych wydarzeń uważam za bardzo udane.

Moją miarą sukcesu prelegenta jest fakt, że nie zasypiam słuchając tego, co jest wypowiadane.

Doniosły głos, dobra dykcja, oraz elokwencja połączona z doskonałą znajomością tematu sprawiły, że półtoragodzinną prelekcję dr Waldemara Brendy, wysłuchałem z zapartym tchem.

Ekspresja tego historyka, naczelnika olsztyńskiej Delegatury IPN sprawia, że jego słucha się z nieustannym zaciekawieniem i przyjemnością.

Było o organizacjach konspiracyjnych powstałych po rozwiązaniu Armii Krajowej. Było o sprawach organizacyjno-kadrowych i o konkretnych akcjach zbrojnych.

Było o: Czesławie Bachmurze, Czesławie Klenczonie (ojcu Krzysztofa), Czesławie Hołubie, Stanisławie Pierzkowskim, Stanisławie Szwarc-Bronikowskim, Tadeuszu Targońskim, Romualdzie Kozłowskim, Łupaszce i wielu innych.

Polecam obejrzenie pełnej, filmowej relacji z prelekcji dr Waldemara Brendy. Konspiracja na Warmii i Mazurach po 1945 roku. Naprawdę warto… jeżeli interesujesz się historią naszych ziem.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *