sobota, 15 czerwca, 2024
Kukiz'15PolitykaRozmowy o Ojczyźnie

Konstytucję 3 maja uchwalono w ramach prowokacji politycznej!

Przemysław Wipler, gdy usłyszał pytanie o projekt nowej konstytucji, rozpoczął od stwierdzenia, że Konstytucję 3 maja uchwalono w ramach prowokacji politycznej, i taką wersję wydarzeń historycznych poparł krótkim wywodem.

Następnie Przemysław Wipler przedstawił główne założenia konstytucji przygotowanej przez partię KORWiN. Skrót wypowiedzi – całość do obejrzenia:

W zeszłym roku z okazji święta Konstytucji 3 maja, ogłosiliśmy konstytucję w ramach kampanii wyborczej Janusza Korwina-Mikkego. Konstytucję, która wprowadza realny trójpodział władz. Nie można być posłem i w rządzie. System prezydencki. To prezydent mianuje ministrów i odwołuje. Prezydent wybrany w wyborach powszechnych. Sejm jest po to, by mu patrzeć na ręce, by go kontrolować. By stanowić prawo. Zlikwidowanie dwupodziału władzy wykonawczej. Jedna głowa państwa, jemu podlega armia, dyplomacja i rząd. Wprowadzenie jednomandatowych okręgów wyborczych. One nie są bolączką (lapsus P. Wiplera – S.O) na wszystkie problemy, jak chciałby Kukiz. JOW-y są dużo lepszym systemem, dużo lepszym rozwiązaniem niż to, co w chwili obecnie mamy w Polsce. Konstytucja, która naprawdę gwarantuje nam nasze prawa. Takiej konstytucji chcemy. Można ją znaleźć na stronach internetowych. Projekt Konstytucji KORWiN

Ostatnia Rozmowa o Ojczyźnie poświęcona była Konstytucji 3 maja! Zbigniew Anculewicz, który ten temat wykładał, nie wspomniał ani słowem o prowokacji politycznej sprzed dwóch wieków. Jednak o tym wykładzie, i o samym Zbigniewie Anculewiczu – “wybitnym historyku i medioznawcy” – przy innej okazji.

Konstytucję 3 maja uchwalono w ramach prowokacji politycznej! O tym powiedział Przemysław Wipler, we wstępie odpowiedzi na pytanie o nowy projekt konstytucji, na spotkaniu 9 maja 2016 r. ze studentami UWM i mieszkańcami Olsztyna. W dalszej części wypowiedzi przedstawił główne założenia projektu Konstytucji Państwa Polskiego, przygotowanego przez partię KORWiN.

2 komentarze do “Konstytucję 3 maja uchwalono w ramach prowokacji politycznej!

  • Stanisławie konstytucja 3 maja to takie 21 postulatów jak w stoczni gdańskiej ją załatwiła caryca a postulaty pachołek Rosji Jaruzel

    Odpowiedz
    • Dziękuję! Czyli można uznać, że jedno i drugie było prowokacją… dopuszczali do chwilowych sukcesów, by później dać Polaczkom… nauczkę!

      Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *