czwartek, 25 lipca, 2024
KulturaMuzyka

Kręci się! W biznesie i w polityce!

Janusz Iwański ps. Yanina dał się poznać szerszej publiczności autorskim utworem Wielkie podzielenie. Od 1994 roku utwór ten, zyskał miano evergeenu i jest często grany przez wszystkie stacje radiowe.

Gdy usłyszałem po raz pierwszy Kręci się to wychwyciłem, że śpiewa Muniek Staszczyk i dlatego byłem przekonany, że słyszę nowy przebój T. Love.  Po wybrzmieniu utworu, prowadząca audycję Maria Szabłowska powiedziała, że oto byliśmy świadkami premiery singla autorstwa Janusza Yaniny Iwańskiego, który zapowiada nowy album jego muzycznego projektu Yanina & 4GramY.

Przyznaję, że od pierwszych taktów utworu moja nóżka podrygiwała – co oznacza – że melodia jest OK. Taka, jaką powinien cechować się dobry przebój. No i słowa, niby banalne a w sumie coś mówią o naszej rzeczywistości! Kręcą kobiety – ja nie wytrzymam 😉 I kochajmy się! Nie tylko z okazji walentynek!

Posłuchajcie a przekonacie się, że warto – od czasu do czasu – kręcić się razem z Yaniną & 4GramY. Muzyka i słowa: Janusz Yanina Iwański.

Kręci się świat, kręcą się koła, Kręci się ludzi pełno dokoła. Kręcą w biznesie i w polityce, Bieda się kręci, kręci się życie. Zakręt w uczuciach, zakręt w ulicę, Zakręty w życiu, zakręt na szczycie. Kręcą się media i karuzele, A chłopaki kręcą panny w niedzielę… Kręci się wiatrak, kręci maszyna, Kręcą kobiety – ja nie wytrzymam!

2 komentarze do “Kręci się! W biznesie i w polityce!

  • Janina to całkiem dobry obserwator rzeczywistości kawałek melodyjny i skoczny i wszystko się kręci!

    Odpowiedz
    • Dziękuję! Tak podchodząc do Yaniny, to faktycznie! W 1989 roku było “Wielkie podzielenie” Polski przy okrągłym stole a w 2016 roku, jeszcze ten interes “Kręci się” – ku uciesze wszystkich beneficjentów tamtego układu!

      Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *