sobota, 20 kwietnia, 2024
Rozmowy o Ojczyźnie

Lech Obara: Wyrok polskiego sądu, spotkał się z niemieckim sprzeciwem!

W ramach Debaty z Debatą – 2 marca 2017 roku, w olsztyńskiej Książnicy Polskiej – na temat stosunków polsko-niemieckich, wypowiedział się Prezes Stowarzyszenia Patria Nostra, mec. Lech Obara.

Lech Obara w swoim wystąpieniu, opowiedział o problemie z wyegzekwowaniem od publicznej telewizji niemieckiej ZDF, przeprosin za użycie określenia „polskie obozy zagłady” w odniesieniu do Auschwitz.

Poniżej skrót wypowiedzi Lecha Obary. Całość do obejrzenia na załączonym do wpisu filmie.

Lech Obara:

Czy jesteśmy rzeczywiście partnerami Niemiec? Czy są sfery, w których tego partnerstwa nie ma, które trzeba wywalczyć? 

My spotkaliśmy się nagle z faktem, który jest dowodem, że nie jesteśmy jednak partnerami, w takiej ważnej sferze jak wymiar sprawiedliwości.

Przystępując do UE traktowaliśmy się wszyscy, że jesteśmy równi, że posiadamy określony standard cywilizacyjny, że możemy współpracować.

Czego wyrazem było rozporządzenie z 2000 roku, w którym wzajemnie – w całej UE – uznajemy jurysdykcję i wykonanie wyroków. Nie dyskutujemy nad wyrokami. I rzeczywiście było to przestrzegane.

Nagle zderzyliśmy się z czymś zadziwiającym.

Po raz pierwszy wyrok polskiego sądu, spotkał się ze sprzeciwem instytucji niemieckich.

Wyrok nie został wykonany! 

Przeprosiny nie ukazały się na pierwszej stronie strony internetowej ZDF, na której miały wisieć przez 30 dni, tylko gdzieś w głębi. I to w formie pokrętnej.

Występujemy więc o wykonanie tego wyroku do sądu w Moguncji. Międzynarodowe kancelarie prawnicze protestują w imieniu TV ZDF. Sąd w Moguncji daje nam uznanie. Z

apowiadają więc odwołanie do sądu w Koblencji, potem do sądu w Karlsruhe, następnie do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości poprzez Trybunał Konstytucyjny.

Tyle działań w sprawie przeprosin, za użycie jednego słowa.

Niemiecka kancelaria pokazuje, że nasze instytucje: dobra osobiste,  godność, tożsamość narodowa, nie pasują do niemieckiego systemu prawnego, że narusza to porządek konstytucyjny Niemiec.

Prawnicy z profesorskimi tytułami uważają, że niemiecki sąd, ma prawo badać słuszność merytoryczną wyroku polskiego sądu! Na koniec wyrok został wykonany. 

Jest to bardzo ważny test. Wierzę, że odwołania ZDF od wyroku polskiego sądu, będą oddalane.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *