niedziela, 10 grudnia, 2023
PolitykaŻycie Olsztyna

Michał Mazurkiewicz uniewinnia uczestników manifestacji KOD-u w Olsztynie!

Po odśpiewaniu hymnu przyszedł czas na przemówienia sympatyków KOD-u, ale z uwagi na ujemną temperaturę ze staromiejskiej sceny padło hasło: Kto nie skacze, temu zimno! To całkiem fajnie wyglądało z perspektywy… fontanny.

Prowadząca imprezę powiedziała:

Bardzo serdecznie witamy młodzież, która zgromadziła się po mojej prawicy! Witajcie! Bardzo się cieszymy, że jesteście z nami. Jesteśmy przyjaciółmi. Jesteśmy Polakami. Wszyscy jesteśmy razem, razem dla demokracji!

Tutaj wyrażam aprobatę dla prowadzącej imprezę. Tym krótkim przywitaniem – w pewnym sensie – zneutralizowała narodowo-patriotyczną młodzież, tyle że na krótki okres.

Oficjalne przemówienia do manifestantów rozpoczął Michał Mazurkiewicz, koordynator grupy KOD na nasze województwo. Wejście miał… prezydenckie, bo rozpoczął od uniewinnienia uczestników manifestacji: Uniewinniam Was za to, że przyszliście tutaj! Potem poleciało… najpierw pochwała KOD-u za organizację manifestacji, a później omówienie obietnic wyborczych PiS-u. W przemówienie Michała Mazurkiewicza wplotły się słowa skandowane przez młodzież pod dyrygenturą Tadeusza Wolnickiego: kto wam płaci?! 

Gdy Michał Mazurkiewicz przypomniał o teczce z ustawami, które miał ponoć przygotowane PiS na pierwsze 100 dni rządzenia, narodowcy zaczęli skandować: wyrzuć do śmietnika! W odpowiedzi Mazurkiewicz zainicjował: demokrację obronimy! Były także inne okrzyki, możecie je wyłapać oglądając filmik.

Do śmiesznej sytuacji doszło przy skandowaniu hasła zaintonowanego przez kogoś z tylnego fotela, a będącego aluzją do nocnego podpisywania ustaw przez Andrzeja Dudę: noce wasze a dni nasze! Michał Mazurkiewicz chyba ciut zdezorientowany sytuacją, co tak naprawdę ma w tym momencie mówić ze sceny, wyraźnie zakrzyknął: noce nasze a dni nasze! A co… jak sięgać po władzę, to całą!  Brawo Michale za szczerość.

Ja mowę koordynatora skomentuję tak: zapomniał wół jak cielęciem był! Obietnice wyborcze to opium dla mas. Tym razem PiS przygotował miksturę lepiej ogłupiającą Naród, niż inne partie i wygrał w cuglach wyścig do koryta! Brawo!

Michał Mazurkiewicz uniewinnia KOD-ziarzy za przyjście na manifestację. Przyznaję, że organizacja imprezy wypadła bardzo dobrze. Porównując KOD z innym – niby obywatelskim – oddolnym ruchem, Kukiz’15 stwierdzam, że KOD już na starcie dysponuje ogromną przewagą, jeżeli chodzi o kasę. Ochrona imprezy, nagłośnienie i materiały propagandowe, to wszystko kosztuje. Zadaję retoryczne pytanie – za narodowcami – kto wam płaci?

CDN

 

4 komentarze do “Michał Mazurkiewicz uniewinnia uczestników manifestacji KOD-u w Olsztynie!

  • Dziękuję! Proszę z uwagą obejrzeć i wysłuchać tego co mówi Michał Mazurkiewicz a raczej… wykrzykuje 😉 I wszystko jasne!

   Odpowiedz
 • Stanisławie sporo purchawek i starych muchomorów uchwyciłeś na filmie dobre grzybobranie zimą

  Odpowiedz
  • Dziękuję! Na szczęście było także trochę kozaków i prawdziwków 😉 No i tych… czerwonych łebków – u nas tak mówiono na gatunek podgrzybków 😉

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *