piątek, 8 grudnia, 2023
Sport

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2014 – Brazylia

Jak z pewnością wszyscy wiecie, obecnie odbywają się XX Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2014.  Rozgrywane są one w kraju, w którym futbol to prawie religia.

Jesteśmy już po półmetku rozgrywek i mogę stwierdzić, że te mistrzostwa są naprawdę wyjątkowe!

Czy to za sprawą klimatu i atmosfery w Brazylii, czy też to za sprawą specjalnej piłki brazuca, pada dużo goli, a to jest przecież solą widowiska, jakim jest mecz piłki nożnej.

Na blisko 40 rozegranych już meczów, były tylko 3 z wynikiem 0:0.

W klasyfikacji strzelców bramek, ku zadowoleniu gospodarzy prowadzi Neymar z 4 golami zdobytymi de facto w 2 meczach. Hat-trickiem popisał się Niemiec Thomas Muller.

Mi, jak na razie, najbardziej spodobał się gol zdobyty przez  Holendra Robina van Persiego, w meczu przeciwko jeszcze aktualnym mistrzom świata – Hiszpanom.

Strzelić gola głową, „za kołnierz”, praktycznie w okienko, uznawanemu za najlepszego bramkarza świata Ikera Casillasa, po bardzo dalekim podaniu, to naprawdę majstersztyk.

Z Brazylii po fazie grupowej już wyjeżdżają: Włochy, Anglia, Hiszpania i na 90 % Portugalia! I jakoś wcale mi nie brakuje Polaków.

Niech odpoczywają i zbierają siły na eliminacje do następnych Mistrzostw Europy. Reprezentacja Gibraltaru będzie chciała urwać nam jakieś punkty i z pewnością nie są bez szans.

Będąc na turnieju w scrabble w Konojadach, otrzymałem od kolegi scrabblisty Mariusza, płytkę z nagraniem rozgrywek IV Halowych Mistrzostw Scrabblistów w Piłce Nożnej – Nowe Miasto Lubawskie 2008.

Grałem w drużynie OSPS Anagram z Ostródy. Wygraliśmy, a ja popisałem się  hat-trickiem. Poniżej zamieszczam krótki filmik z tego turnieju.

To już 6 lat temu, a ja chyba… grubszy 🙂

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *