środa, 6 grudnia, 2023
InformacjePolityka

Moherowa petycja CitizenGo!

Podpisałem już kilka petycji proponowanych przez CitizenGO i podpiszę pewnie jakieś następne. Te, które będą walczyć o prawo i sprawiedliwość w Polsce i na świecie.

Ostatnio przeczytałem petycję zatytułowaną – w moim stylu – List otwarty do władz TVP:

Od wielu lat oglądam TVP Info i jako widz mam wyrobiony i bardzo jednoznaczny pogląd na jakość debaty prowadzonej w tej stacji. Niestety wrażenie jest jedno. Stacja minęła się z powołaniem i zapomniała o wypełnianiu misji informacyjnej.

Poziom, wiedza, merytoryczność dziennikarzy pozostawia wiele do życzenia i za każdym razem jest niesamowicie uderzająca dla niemal każdego z odbiorców.

Dziennikarze zapomnieli, że ich zawód to nie zawód sensu stricte a służba. Służba rzetelnego, pełnego poświęcenia i szacunku dla wykonywanej przez siebie pracy pośredniczenia pomiędzy społeczeństwem a światem polityki, kultury, etc. 

Zgodnie z art. 12 pkt 1 Prawa Prasowego dziennikarz zobowiązany jest także do rzetelności w zbieraniu informacji. Z wielkim rozczarowaniem muszę stwierdzić, że od wielu lat w TVP Info oba te jakże ważne i jedne z podstawowych artykułów prawa prasowego obowiązujących działalność dziennikarza są łamane.

W dniu 22.11.2015 r. oglądałam program prowadzony przez panią Lewicką, gościem programu był wicepremier prof. Gliński.

Z wielkim rozczarowaniem muszę stwierdzić, a nie jestem w tej obserwacji osamotniona, że pani Lewicka złamała nie tylko dobre zasady i podstawy kultury osobistej wobec zaproszonej osoby, ale także pogwałciła zapisy Prawa Prasowego, którym jako dziennikarz bezpośrednio podlega. 

Podkreślić należy, że nie jest to odosobniony fakt w sposobie prowadzenia programów przez panią Lewicką.

W związku z powyższym, ze względu na nieprzestrzegania przez panią Lewicką Prawa Prasowego a także na brak kultury osobistej jaką powinien się dziennikarz kierować zwracam się do władz Telewizji Publicznej o zaprzestanie popierania procederu łamania prawa przez dziennikarzy na wizji, jednocześnie z prośbą o zwolnienie wszystkich, którzy to prawo złamali.

Oprócz Prawa Prasowego dziennikarzy obowiązuje także kodeks etyczny, który również w Telewizji Publicznej nie był przez nich przestrzegany.

Programy publicystyczne charakteryzują się stronniczością, wyjątkowo łatwo jest zorientować się jakich przekonań politycznych jest dziennikarz i jakie ma sympatie.

Stronniczość jest karygodnym grzechem dziennikarza.

Niniejszym moją prośbę o wyciągnięcie konsekwencji wobec pracowników TVP Info proszę potraktować jako głos widza, który od lat zniesmaczony jest brakiem profesjonalizmu i obiektywizmu na wizji.

Takiej petycji nie podpiszę! W życiu! Petycja jest manipulacją przygotowaną przez, ponoć „wyrobionego widza”.

Ja też walczę o prawdę w naszym życiu publicznym, ale prośba o zwolnienie wszystkich, którzy to prawo złamali, w TVP jest pokazaniem prawdziwego oblicza tego widza.

Nie oglądałem programu Lewickiej z Glińskim… mam to w nosie.

Ani dziennikarka, ani premier nie mieli nic uczciwego do przekazania społeczeństwu, to i oglądać nie warto było. Na takie manipulacje najlepszym sposobem jest pilot telewizora.

Jednocześnie uważam, że taka postawa dziennikarki – jaką opisano – pozwala ludziom myślącym, nie ślepym zwolennikom tej, czy innej opcji, na poznanie ukrytej prawdy.

Wyrobiony widz, już chciałby w miejsce Lewickiej widzieć… no właśnie kogo? Zwolenniczkę PiS, która by z pokorą rozpytywała premiera o jego uczynki i plany?

Obywatel, któremu los Polski leży na sercu, woli oglądać polemiczne dyskusje, a nie programy propagandowe partii rządzącej.

W Sejmie – jak na razie – republika kolesiów z PO została zastąpiona republiką kolesiów z PiS i dla Narodu nic się nie zmieniło.

Co gorsze, przewiduję, że im dalej w las, tym bedzie gorzej. Trwa walka o stanowiska dla swoich.

Dopóki PiS nie przejmie TVP, mamy szansę na wiadomości recenzowane przez opozycję. Później będziemy mieć tylko papkę, w stylu dzienników TVP z okresu stanu wojennego.

Dlatego apeluję. Jak najwięcej w TVP oponentów PiS – niekoniecznie pokroju Lewickiej – dziennikarzy z jajami, niezależnych, którzy nie boją się swoich pracodawców, bo ich nie mają. Takich jak: Cejrowski, Max Kolonko. I przypominam, macie wybór! Zawsze można obejrzeć czy poczytać coś niezależnego… choćby mnie. Moherowa petycja CitizenGo do kosza!

 

2 komentarze do “Moherowa petycja CitizenGo!

    • Dziękuję! Tak rozumując to i na Kaczora Donalda trzeba nałożyć… embargo 😉

      Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *