środa, 6 grudnia, 2023
Policja

W Ełku zniszczono ponad 100 nagrobków!

Ponad 100 nagrobków zostało zniszczonych na ełckim cmentarzu komunalnym. Na miejscu pracuje kilka grup dochodzeniowo – śledczych, technicy kryminalistyki.

Policjanci zabezpieczyli nagrania z kliku kamer monitoringu, prowadzą także zakrojone na szeroką skalę działania operacyjne.

Wszystko po to, aby ustalić sprawcę bądź sprawców tego zdarzenia.

na ełckim cmentarzu
źródło: ZP KWP Olsztyn

Informację o zdarzeniu policjanci dostali około godziny 6.00.

Kobiety, które przyszły na groby swoich bliskich zauważyły zniszczenia: groby miały poprzewracane krzyże, połamane płyty i tablice nagrobne.

Zniszczeniu uległy także znicze i kwiaty z grobów. Wówczas powiadomiły Straż Miejską, która przekazała informację policjantom.

Na miejsce natychmiast wysłano kilka grup dochodzeniowo-śledczych.

Policjanci przeprowadzili oględziny ponad 100 zniszczonych nagrobków, technicy kryminalistyki zabezpieczyli ślady, wykonali dokumentację fotograficzną.

Funkcjonariusze zabezpieczyli także nagrania z kilku kamer monitoringu. Na miejscu pracował także przewodnik z psem policyjnym.

Policjanci cały czas ustalają i przesłuchują świadków, zbierają i na bieżąco analizują każdą najdrobniejszą informację, która może przyczynić się do ustalenia sprawcy bądź sprawców, prowadzą także zakrojone na szeroką skalę działania operacyjne.

Prezydent Miasta Ełk wyznaczył nagrodę pieniężną za informacje, które przyczynią się do ustalenia i zatrzymania sprawcy bądź sprawców tego zdarzenia.

Zespół Prasowy KWP w Olsztynie

 

źródło: facebook
źródło: facebook
Ku Prawdzie: Dziękuję! Ja też mam taką nadzieję ale chyba warto sprawdzić dzwoniąc do KPP w Ełku. Polecam, jeżeli nie masz bliższej rodziny w Ełku.
źródło: facebook
źródło: facebook
Ku Prawdzie: Dziękuję! Niestety… degeneratów produkuje każde społeczeństwo 🙁

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *