Nie ma wolności bez frekwencji! Apel woJOWników!

Dzisiaj na ręce Dyrektora TV Olsztyn złożyliśmy list – apel Nie ma wolności bez frekwencji, w którym sympatycy Pawła Kukiza i JOW-ów, apelują o zaangażowanie się mediów w propagowanie idei referendum tak, aby frekwencja w dniu 6 września była jak najwyższa.

25 lat temu zmieniliśmy system jednopartyjny na wielopartyjny. Elity polityczne nazwały minione ćwierćwiecze okresem 25 lat wolności, gdyż uzyskały pluralizm polityczny.

Niestety, osiągnięcie wolności elit politycznych nie przełożyło się na suwerenność i podmiotowość obywateli. P

rzez 25 lat różne klany polityczne, od lewej do prawej, stworzyły system prawny, w którym bezpartyjny obywatel utracił bierne prawo wyborcze oraz pozbawiony został konstytucyjnego prawa do decydowania bezpośrednio o sprawach państwa.

Na tych anty-wolnościowych zasadach ma odbyć się referendum 6 września 2015 roku, w którym dla ważności decyzji obywateli, przekroczony zostać musi próg frekwencyjny – 50% uprawnionych do głosowania.

Zadaniem czwartej władzy – mediów działających w ramach społeczeństwa obywatelskiego, jest promocja wartości demokratycznych, a w tym przypadku udziału w referendum.

W 1989 roku powszechnie apelowano o udział w wyborach. W 1989 roku stworzono warunki dla istnienia niezależnych od partii mediów.

Referendum 6 września 2015 r. utworzy nowy rozdział w historii wolności w Polsce. Wolności już nie tylko dla elit politycznych, ale także dla zwykłych obywateli.

Apeluję niniejszym do wszystkich mediów, dziennikarzy, producentów programów publicystycznych, abyście stanęli po stronie obywateli, abyście stanęli po stronie wolności.

Poświęćcie najwięcej ile to możliwe czasu w swoich audycjach i publikacjach, aby namawiać do udziału w referendum. To jest Wasz obowiązek wobec Polaków.

W imieniu Pawła Kukiza – Demokracja Bezpośrednia, Niepokonani 2012 – działacze niezależni.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.